Kto zastąpi Fernando Santosa? Dwóch głównych kandydatów

Wiele wskazuje na to, że przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski nie potrwa już długo. Kto może go zastąpić? Maciej Łuczak z portalu meczyki.pl wskazał kilku najbardziej prawdopodobnych kandydatów. 

Dotychczasowa kadencja Santosa jest nie najlepsza. W eliminacjach do Euro 2024 Polacy wygrali tylko z Albanią (1-0) i z Wyspami Owczymi (2-0). Przegrali natomiast mecz z Czechami (1-3) i w drugim spotkaniu z Albanią (0-2) oraz skompromitowali się z Mołdawią (2-3).

Kto następny?

W mediach obecnie pojawia się wiele spekulacji na temat przyszłości Santosa oraz samej reprezentacji. Wszystko wskazuje na to, że podczas jutrzejszego spotkania Cezarego Kuleszy z Portugalczykiem – strony zakończą współpracę. Ale kto w takim wypadku miałby przejąć kadrę? Według Macieja Łuczaka z meczyki.pl kandydatów jest kilku.

Dziennikarz największe szanse daje Markowi Papszunowi, który jest obecnie prawdopodobnie najlepszym polskim trenerem. Szkoleniowiec od rozstania z Rakowem pozostaje bez pracy, ale wciąż uchodzi za największego faworyta do przejęcia reprezentacji.

Łuczak przypomina jednak o trenerze, którzy jakiś czas temu z Polski wyjechał. Mowa o Macieju Skorży.

– Drugim kandydatem, który regularnie przewija się przy okazji zmian selekcjonera jest Maciej Skorża. Z nim oczywiście sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, bo od lutego obecnego roku pracuje w Urawa Reds – napisał dziennikarz.