Krzysztof Piątek pożegnał się z Herthą. „Czuliśmy się jak w domu”

 

Krzysztof Piątek oficjalnie zmienił otoczenie. Polski napastnik przeszedł z Herthy Berlin do Basaksehiru Stambuł. 28-latek pożegnał się ze Starą Damą za pomocą mediów społecznościowych.

Koniec berlińskiej przygody

Krzysztof Piątek trafił do Herthy w zimowym oknie transferowym 2020 roku. Polak nie mógł się jednak odnaleźć w lidze niemieckiej, przez co dwukrotnie wypożyczano go do Włoch. Ostatecznie ani Fiorentina, ani Salernitana nie zabiegały o wykupienie 28-latka.

Olbrzymia wpadka Rakowa podczas meczu z Florą Tallin. Nawiązali do… ataku Rosji na Ukrainę [CZYTAJ]

W związku ze spadkiem berlińczyków do drugiej ligi niemieckiej klub musiał się pozbyć najdroższych zawodników. Do tego grona należał Krzysztof Piątek. Polak oficjalnie trafił do tureckiego Basaksehiru. 28-letni snajper pożegnał się ze swoim byłym klubem za pomocą mediów społecznościowych.

– Chcę podziękować wszystkim w Herthcie Berlin za możliwości i wsparcie w ostatnich latach! Dziękuję klubowi, całemu personelowi i zawodnikom, którzy sprawili, że poczułem się tu mile widziany od chwili, gdy przybyłem. Moja żona i ja zawsze czuliśmy się w Berlinie jak w domu. Niestety, nie udało nam się doprowadzić tego projektu do końca, ale jestem pewien, że przyszłość należy do Berlina – napisał Krzysztof Piątek na Instagramie.

– Życzę klubowi wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy się z powrotem w Bundeslidze. Dziś zaczyna się nowe wyzwanie, któremu zamierzam sprostać – dodał 28-letni napastnik.

Umowa Krzysztofa Piątka z Basaksehirem Stambuł obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Portal transfermarkt.de wycenia polskiego napastnika na 7 milionów euro.

Źródło: Instagram, meczyki.pl