Koniec przygody Polaka z zagranicznym klubem? „Jest nieszczęśliwy i chciałby coś zmienić”

Dość niespodziewane informacje w sprawie Kamila Piątkowskiego przekazał austriacki dziennikarz w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”. Jak twierdzi – niebawem może zakończyć się przygoda Polaka z Red Bullem Salzburg. 

Piątkowski wyjechał z Polski w 2021 roku. Wówczas został wykupiony z Rakowa Częstochowa za pięć milionów euro przez RB Salzburg. Dotychczas nie miał jednak w Austrii szczęścia i głównie leczył kontuzje. W sumie udało mu się uzbierać tylko 20 występów dla „Byków”.

Czas na zmiany

Zimą bieżącego roku stoper trafił na wypożyczenie do KAA Gent. W Belgii prezentował się całkiem nieźle, ale po kilku miesiącach wrócił do Austrii. Jak się okazuje – nie na długo.

– Z tego co wiem Kamil jest nieszczęśliwy w Salzburgu i chciałby coś zmienić. Matthias Jaissle nie uwzględnił go w swoich planach, nie wiem jeszcze, co planuje nowy trener Gerhard Struber. Jest w tej pracy dopiero od kilku dni. Klub powiedział mi, że próbują sprzedać Kamila – przekazał „WP Sportowe Fakty” austriacki dziennikarz, Michael Unverdorben.

W tym sezonie Polak nie miał jeszcze okazji pojawić się na murawie. Wspomniany dziennikarz uważa, że w klubie są zawodnicy, którzy stoją wyżej w hierarchii.

– Nie sądzę, żeby Piątkowski miał duże szanse na grę, ponieważ są młodsi gracze, tacy jak Baidoo czy Wallner, którzy są prawdopodobnie preferowani przez klub – podsumował.