Konflikt Brzęczka z Lewandowskim był faktem. „Często mówił, że Lewy go irytuje”

Rozstanie Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski wciąż budzi spore emocje. Po czasie na światło dzienne wychodzą kolejne ciekawe informacje odnośnie kadencji byłego selekcjonera. Krzysztof Stanowski w „Stanie Futbolu” opowiedział co nieco o konflikcie szkoleniowca z Robertem Lewandowskim.

Chemii pomiędzy kapitanem kadry, a jej selekcjonerem nie było. To jednak nie stanowi tajemnicy. Brzęczek przez cały okres swojej pracy z reprezentacją nie umiał skutecznie ustawić „Lewego”, by ten był gwarancją bramek. Niestety, nie pomagali mu w tym także inni zawodnicy. 32-latek często musiał wracać się do środka pola i łączyć bycie napastnikiem z rolą rozgrywającego.

Lewandowski irytował

Krzysztof Stanowski podczas sobotniej emisji „Stanu Futbolu” poinformował, że konflikt był naprawdę spory. Z relacji dziennikarza wynika, że Lewandowski miał Brzęczka wręcz irytować.

– Popytałem o kulisy rozstania z Brzęczkiem i słyszałem, że jego konflikt z Lewandowskim był spory. Kiedy Brzęczek był „off the record” to często mówił, że Lewy go irytuje, nie pomaga. Nie można było wiecznie trwać w konflikcie z najlepszym piłkarzem świata – Zdradził Stanowski.

– Cały czas była jakaś złość na Roberta Lewandowskiego, więc te stosunki obustronnie były napięte. Teraz wydaje się, że Robert jest jedną z tych osób, które odetchnęły – Podsumował.