Komicznie niska kara dla Filipiaka! Jak on się po tym pozbiera?

200. derby Krakowa przejdą do historii nie ze względu na wysoki poziom spotkania, a przez fatalne zachowanie prezesów Cracovii. Filipiak i Tabisz w wulgarny sposób obrażali sędziego Daniela Stefańskiego, za co ponieśli konsekwencje.

„Stefański! Co ty odp****alasz?”

4 grudnia 2020 roku Cracovia podejmowała Wisłą Kraków w ramach 200. derbów Krakowa. Spotkanie nie należało do najciekawszych, zakończyło się wynikiem 1:1, lecz po prawie dwóch tygodniach nadal o nim wspominamy. Dlaczego? Prezesowi Pasów Januszowi Filipiakowi nie podobał się sposób prowadzeniu meczu przez sędziego Daniela Stefańskiego i wraz z wiceprezesem Jakubem Tabiszem w dość wulgarny sposób okazywali swoje niezadowolenie.

  • Prezes Janusz Filipiak do sędziego: „Stefański! Jesteś chu…!”
  • Wiceprezes Jakub Tabisz: „Stefański! Ty ch…! Obejrzyj sobie VAR!”

Dodatkowo Cracovia dzień po meczu wydała oświadczenie, w którym napisała, że żona Daniela Stefańskiego jest kibicką Białej Gwiazdy, a prezes Filipiak w jednym z przedmeczowych wywiadów negatywnie mówił o arbitrze Lasyku, dlatego obsada derbów powinna wyglądać zupełnie inaczej.

ZOBACZ: Szokujące oświadczenie Cracovii po derbach! „Żona Stefańskiego według wpisów w internecie jest kibicką Wisły”

Filipiak i Tabisz ukarani

Całą sprawę wzięła pod lupę Komisja Ligi. Tomasz Włodarczyk informował, że zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN prezesom Cracovii za ich zachowanie grozi nawet do 250 tysięcy złotych grzywny! Chyba nikt nie myślał, że zostanie nałożona tak wysoka kara. Janusz Filipiak i Jakub Tabisz otrzymali karę w wysokości 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na pół roku oraz Komisja Ligi udzieliła im nagany.

Przedstawiciele Cracovii przekroczyli granice dopuszczalnej krytyki, używając wulgaryzmów, de facto, w celu znieważenia sędziego zawodów. Powinni mieć świadomość, iż ich wypowiedzi lub działania znieważające sędziego stanowią delikt dyscyplinarny, którego efektem są kary. Orzeczona kara nagany jest wyrazem dezaprobaty Komisji Ligi dla podobnych działań – powiedział w rozmowie z Sportowe Fakty WP przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki

Kacper Polaczyk