Komisja Ligi nałożyła kary na Widzew i ŁKS za Derby Łodzi. Posypały się grzywny i zakazy dla kibiców

Komisja Ligi nałożyła na Widzew Łódź karę grzywny. To pokłosie zachowania kibiców podczas niedawno rozgrywanych 70. Derbów Łodzi z ŁKSem.

Widzew Łódź pokonał w derbowym meczu ŁKS 2-0. W drugiej połowie na Stadionie Króla kibice wystawili swoje oprawy. Towarzyszyły im środki pirotechniczne, przez które Szymon Marciniak musiał przerwać widowisko. Arbiter zarządził przerwę dwukrotnie na około trzy minuty. Teraz Widzew czekają konsekwencje.

Grzywna

Teraz Komisja Ligi podjęła decyzję o karach, jakie spadną na oba kluby. W oficjalnym komunikacie nie podano dokładnych kwot grzywien nałożonych na Widzew i ŁKS, ale zrobił to Marcin Tarociński, rzecznik Widzewiaków. Na swoim prywatnym koncie na Twitterze opisał, o jakiej wysokości kary jest mowa.

– W związku ze zdarzeniami podczas meczu PKO BP Ekstraklasy ŁKS Łódź – Widzew Łódź, Komisja Ligi ESA nałożyła na Widzew Łódź karę finansową w wysokości 60 tysięcy złotych oraz karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w kolejnym meczu z ŁKS w rozgrywkach mistrzowskich – napisał Tarociński.

Wyborcza.pl zapytała także o karę, jaką otrzymał ŁKS. W odpowiedzi od klubu usłyszeli, że druga z łódzkich ekip otrzymała karę w wysokości 50 tysięcy złotych. Kibice, podobnie jak w przypadku Widzewa, nie będą mogli wejść na kolejny derbowy mecz.