Kolejne wyróżnienie dla Lewandowskiego? Polak przegrywa z Cristiano Ronaldo

W 2020 roku Robert Lewandowski wygrał niemal wszystko. Od wszystkich rozgrywek, w których grał Bayern Monachium, przez miano króla strzelców każdych z nich, aż po tytuł najlepszego piłkarza. To jednak nie wszystko. Napastnik ma szanse na jeszcze jedno wyróżnienie.

Ostatnie w tym roku

32-latek może jeszcze na zakończenie roku wygrać plebiscyt „Globe Soccer Awards”. Oprócz Polaka do finału dostali się Cristiano Ronaldo i Leo Messi. W głosowaniu jak na razie prowadzi Portugalczyk, jednak jego przewaga nie jest duża. Na piłkarza Juventusu oddano 42% głosów. Robert Lewandowski traci do niego tylko 4 punkty procentowe.

Oprócz kibiców o wygranej decyduje jury. Fani mogą oddawać swoje głosy do poniedziałku, do godziny 23:59. Galę, która odbędzie się w Dubaju, zaplanowano na 27 grudnia. Wówczas poznamy finalne wyniki plebiscytu.

Inne głosowania

Równolegle z głosowaniem na najlepszego piłkarza roku odbywają się wybory najlepszego trenera oraz klubu. O zwycięstwo w pierwszej kategorii walczą Jurgen Klopp, Hansli Flick oraz Gian Piero Gasperini. Z kolei spośród Bayernu Monachium, Liverpoolu i Realu Madryt wybrany zostanie najlepszy klub mijającego roku.

 

Sprawdź aktualne wyniki głosowania w plebiscycie „Globe Soccer Awards”.