Kibice Lecha zaoferowali pomoc ws. wprowadzenia porządku w Galerii Posnania. „Problem byłby szybko rozwiązany” [AKTUALIZACJA]

 

Kilka dni temu w przestrzeni medialnej pojawiły się szokujące doniesienia związane z wydarzeniami w Galerii Posnania. Autor profilu „Poznań Moment” na Instagramie opublikował relacje klientów i pracowników centrum handlowego, którzy byli ofiarami gangów nastolatków. Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że swoją pomoc w powstrzymaniu młodocianych przestępców zaoferował jeden z kibicowskich profili kibiców Lecha Poznań – wspomniana strona nie ma jednak powiązań z oficjalnym stowarzyszeniem. Galeria apeluje jednak o powstrzymanie się od samosądów. Spokojny głos w tej sprawie przyjął również były przywódca fanów Kolejorza, „Uszol”.
Zamieszanie w Posnanii i pomoc od kibiców Lecha

Niedawno na profilu „Poznań Moment” na Instagramie obserwujący mogli dostrzec szokujące relacje z Galerii Posnania. Klienci byli regularnie zastraszani, bici i wyzywani podczas zakupów. Jedna z pracownic z obawy o młodych chuliganów prosiła o obecność swojego partnera podczas pobytu w pracy. Inna poinformowała, że podczas pracy na wyspie rzucano w nią różnymi przedmiotami z wyższego piętra.

Murawski o Josue. „Nie potrzebujemy w Lechu tego typu zawodnika” [WIDEO]
Po nagłośnieniu sytuacja szybko się uspokoiła. Jeden z członków młodzieżowego gangu został schwytany przez ochronę, a na terenie centrum handlowego pojawiła się policja patrolująca korytarze. Swoją pomoc w doprowadzeniu do porządku zaoferował również jeden z kibicowskich profili Lecha Poznań.

– Po tym jak jakiś czas temu poznańscy kibice Kolejorza przerwali zapędy ukraińskich chuliganów do panoszenia się po naszym mieście, kolejny raz wzywani są do zrobienia porządku. Tym razem nie radzi sobie centrum handlowe Posnania, a raczej ochrona tej galerii, która pozwoliła kilkunastoosobowej grupie małolatów rządzić na terenie przez nich ochranianym. Ludzie przychodzący do tej galerii często są zaczepiani o pieniądze, papierosy i różne takie, a gdy odmawiają, to są opluwani, bici i straszeni. Myślę, że gdyby galeria przelała całą miesięczną wypłatę dla firmy ochroniarskiej na konto kibiców Lecha Poznań, to problem rozwiązany byłby szybko i skutecznie. Byliśmy często szkalowani w mediach, a teraz szukają u nas pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych – czytamy na facebookowym profilu „Od kołyski aż po grób Lech Poznań”.

Informacja od „Uszola”

Były przywódca kibiców Lecha Poznań wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji. „Uszol” w poście na Facebooku przyjął spokojny ton, aby uniknąć niepotrzebnej eskalacji. W podobnej narracji wypowiadają się władze galerii handlowej, które chcą uniknąć samosądu.
– Doszły mnie wczoraj słuchy, że wyniknęły jakieś problemy w „naszej” Posnani? Też dziś sygnalizowano mi, że niby już po sprawie! Zatem nie będę dolewał oliwy do ognia. Zainteresowanym tylko oznajmię, że będę trzymał rękę na pulsie i sprawy Poznania, jak i jego mieszkańców nie są mi/nam obojętne. A zwłaszcza jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo! Tym bardziej o bezpieczeństwo i komfort naszych dzieci. Niczego już nie chcę eskalować – zresztą jest już tyle informacji, że trzeba „oddzielać ziarno od plew”… Wiedzcie tylko, że nie pozwolimy na żaden terror i szykany! Możecie na nas liczyć, a my będziemy w gotowości – napisał Rafał Dąbrowski.

Komentarz galerii o samosądzie

– Naszym celem jest zmniejszyć emocje przy jednoczesnej pełnej woli rozwiązania problemu. Zwiększyliśmy liczbę pracowników agencji ochrony oraz współpracuje ściśle z poznańską policją, która zadeklarowała zwiększenie ilości patroli w okolicach obiektu – przekazały osoby zarządzające galerią.

Miejmy nadzieję, że ataki na klientów i pracowników galerii ustaną bez samosądu społeczeństwa. Galeria Posnania zachęca poszkodowane osoby do kontaktu z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia sprawy.

AKTUALIZACJA

Oficjalny profil kibiców Lecha Poznań odniósł się do pogłosek o zaoferowaniu pomocy we wprowadzaniu porządku w Posnanii. Fani Kolejorza odcinają się od facebookowego profilu, który poinformował o swojej propozycji. Oto oświadczenie:

Kibice Lech Poznań to bardzo nośny temat. Niezwykle często wykorzystywany do clickbaitów, fake newsów. Jesteśmy motywem, który doskonale się sprzedaje i przynosi olbrzymie zasięgi nie tylko oficjalnym stronom różnych mediów, ale przede wszystkim bliżej nieokreślonym profilom facebookowym prowadzonym przez osoby, którym zależy na atencji i nabijaniu oglądalności. Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Poznaniu, odbiły się szerokim echem praktycznie we wszystkich portalach internetowych. Profil facebookowy, który wymyślił i opublikował tę informację, nie ma nic wspólnego z kibicami Lecha Poznań. Odcinamy się jednoznacznie od postów publikowanych na tym profilu. Przypuszczamy, że autor tego fake newsa nie będzie mieć na tyle cywilnej odwagi, by sprostować swoją publikację i ucieknie do króliczej nory. Jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni, że nie tylko internetowi celebryci wykorzystują tę sytuację, by zaistnieć w mediach, ale olimpijczycy i mistrzowie świata w swoich dyscyplinach sportu również.

Źródło: Facebook, epoznan.pl