Kibice i piłkarze zgotowali owację dla legendy Pogoni Szczecin. Zmaga się z ciężką chorobą [WIDEO]

Robert Dymkowski był w przeszłości gwiazdą Pogoni Szczecin. Były zawodnik Portowców zmaga się aktualnie z ciężką chorobą. Podczas meczu szczecińskiej drużyny z Widzewem kibice i piłkarze zgotowali mu gorącą owację.

Robert Dymkowski w przeszłości reprezentował barwy Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź, Arki Gdynia i PAOKu Saloniki. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został przy futbolu. Jeszcze niedawno trenował kobiecy zespół Portowców. Jego pracę przerwało stwardnienie zanikowe boczne.

Nie będzie transmisji meczu Lecha z Żalgirisem? „Klub chce zrobić skok na kasę” [CZYTAJ]

Wspomniana choroba jest śmiertelna i nieuleczalna. Można jedynie stosować terapię spowalniającą jej rozwój. 53-latek ma otwartą zbiórkę, w której można wesprzeć jego walkę z chorobą. Tutaj znajdziecie link.

Wzruszająca scena

Podczas niedzielnego meczu Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź doszło do wzruszającej sceny. W dziesiątej minucie spotkania kibice i piłkarze zgotowali owację dla Dymkowskiego. Kamery Canal+ Sport zarejestrowały reakcję byłego piłkarza Portowców. Obok 53-latka pojawił się baner z napisem „Dziękujemy bardzo za wsparcie. Jesteście wielcy”.

Źródło: Twitter