Katar grozi więzieniem za stosunek podczas mundialu

Nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze wzbudzają olbrzymie kontrowersje. Tegoroczny mundial będzie zdecydowanie inny od swoich poprzedników. Według „Daily Star” piłkarzy i kibiców czeka przejście do zupełnie innego świata. 

Mundial w Katarze wzbudza kontrowersje od lat. Z kraju dobiegają wieści o łamaniu praw człowieka, co interesuje wiele pozarządowych organizacji. Wielu robotników, pracujących przy budowie obiektów na rzecz mistrzostw świata, miało zginąć wskutek nieludzkich warunków.

Reguły

Kibicom nie podoba się także fakt, że osoby, przyjeżdżające do Kataru, muszą dostosować się do tamtejszych reguł i zasad. W kraju zakazany jest między innymi seks przedmałżeński. Okazuje się, że za złamanie tego prawa czekają duże konsekwencje.

FIFA ostrzega, że każdy stosunek, który odbędzie się podczas trwania mistrzostw, może spotkać kara. Zakaz nie dotyczy tylko par, żyjących w małżeństwie. Potencjalne kary mogą sięgnąć nawet siedmiu lat pozbawienia wolności.

Nie będzie żadnych imprez. Wszyscy muszą zachować rozsądek, chyba że chcą ryzykować, że utkną w więzieniu – cytuje anonimową osobę „Daily Star”.

W Katarze zabroniony jest nie tylko seks przedmałżeński, ale i wspólne mieszkanie przed zawarciem aktu małżeńskiego. Jest to niezależne od płci partnerów, a złamanie tego prawa skutkować może aresztowaniem i sprowadzeniem sprawy do sądu. Kary obejmują zarówno pozbawienie wolności, jak i grzywnę, a nawet… deportację po zakończeniu postępowania.