Kartka wjechała na murawę, ale nie mogła wyjechać. Piłkarze przyszli z pomocą [WIDEO]

Wyobrażacie sobie sytuację, kiedy ulegliście wypadkowi, przyjeżdża po was pogotowie i… nie może ruszyć. Brzmi to jak zły sen, ale stało się to naprawdę. I to podczas meczu.

Do wspomnianej sytuacji doszło podczas pucharowego meczu w Portugalii. Było to pierwsze spotkanie półfinałowe, które Braga zremisowała z FC Porto (1-1). W 67. minucie doszło do bardzo niebezpiecznego wydarzenia.

Luis Dias biegł z impetem w stronę bramki gospodarzy. Wówczas wszedł z impetem w nogi Davida Carmo, a jego kostka wykręciła się w bardzo nienaturalny sposób. Piłkarz doznał na tyle poważnego urazu, że nie był w stanie podnieść się z murawy. I wtedy zaczęły się problemy.

Ambulans, który nie może wyjechać

Z powodu odniesionych obrażeń Carmo musiał zostać opatrzony przez ratowników. Na boisko wjechała karetka, a zawodnika udało się zapakować do pojazdu. Kiedy ambulans chciał opuścić murawę, okazało się… że nie może.

Wina leżała po stronie boiska, które było na tyle śliskie, że samochód nie był w stanie samodzielnie wyjechać. Na szczęście piłkarze zareagowali ekspresowo i przyszli z pomocą służbie medycznej. Wspólnymi siłami popchnęli ambulans, który po nabraniu odpowiedniej prędkości mógł wyjechać z murawy.

Filmik z tej sytuacji możecie obejrzeć poniżej:

W międzyczasie, kiedy Carmo był opatrywany, sędzie postanowił posłużyć się VAR-em. Po obejrzeniu całego zajścia postanowił ukarać Diaza czerwoną kartką za jego faul na rywalu. Co ciekawe, Porto mecz skończyło w dziewiątkę. W końcówce murawę opuścił także Uribe.