Kamil Stoch zaskoczył dziennikarza po nieudanym skoku. „Idź i skocz więcej”

Kamil Stoch nie popisał się w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Willingen. Polski skoczek narciarski w rozmowie z Eurosportem opowiedział o słabym występie i braku awansu do finału.

 

Stoch bez formy

Kamil Stoch w piątkowych kwalifikacjach oddał słaby skok, przez który zajął dopiero 49. miejsce. Problemy Polaka potwierdziły się w sobotę. 36-latek skoczył 120 metrów, dzięki czemu skończył konkurs na 43. lokacie i nie awansował do finału.

 

Noriaki Kasai nadal to ma! 51-latek zaliczył świetne skoki i wygrał zawody w Sapporo [WIDEO]

Dziennikarz Eurosportu po zawodach zapytał Kamila Stocha o powód tak nieudanego występu. Doświadczony sportowiec początkowo zaskoczył redaktora, ale następnie przeszedł do rzetelnej analizy.

 

– Idź i skocz więcej – wypalił.

– Wszystko jest nie tak, począwszy od złego ruszania z belki, a kończąc na długości lotu. Staram się, jak mogę, ale nie wiem, co mam ci powiedzieć i kibicom. Nie wiem, gdzie jest problem, nie mogę go zdefiniować, a tym bardziej rozwiązać, nie mam pojęcia, naprawdę – dodał Stoch.

 

– Często zmieniamy różne rzeczy, więc może brakuje stabilizacji, punktu zaczepienia, na którym mógłbym się oprzeć. Ale problem też jest we mnie, skoro nie mogę wykonać tego, czego wymagają ode mnie trenerzy – podsumował.

Źródło: Eurosport