Kamil Glik może wrócić do Ekstraklasy. Prowadzi rozmowy z jednym klubem

Kamil Glik pozostaje bez klubu od 1 lipca tego roku. 35-latek poszukuje teraz dla siebie nowego miejsca. Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, 103-krotny reprezentant Polski prowadzi rozmowy z klubem z Ekstraklasy.

Ostatnim klubem Kamila Glika było włoskie Benevento. Ostatni sezon Glik rozegrał na poziomie Serie B. Nie był on zbyt udany dla Polaka, który męczył się z problemami zdrowotnymi. W ostatniej kampanii 35-latek zdołał rozegrać zaledwie 18 meczów ligowych. Zespół Polaka zajął ostatnie miejsce w lidze i spadł do Serie C. Po zakończeniu sezonu kontrakt Glika wygasł.

Od 1 lipca Kamil Glik jest wolnym zawodnikiem. Zawodnik ze swoim agentem poszukują nowego zespołu. Przed kilkoma dniami w mediach pojawiła się informacja o tym, że Glik został zaoferowany Legii Warszawa. Władze klubu postanowiły jednak odrzucić tę propozycję ze względów sportowych. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, osoba Kamila Glika została zaoferowana także innym czołowym polskim klubom – Rakowowi Częstochowa, Pogoni Szczecin i Piastowi Gliwice. Wszystkie te kluby zrezygnowały jednak z pozyskania Glika.

– Z tego co słyszę, Glik był proponowany nie tylko Legii, ale również Rakowowi, Pogoni i Piastowi, ale z różnych względów było weto w tych klubach – przekazał Tomasz Włodarczyk.

Jest jednak jeden klub zainteresowany usługami Kamila Glika. Mowa o Widzewie Łódź! Zdaniem Włodarczyka w tej sprawie prowadzone są obecnie zakulisowe rozmowy.

– Toczą się jednak zakulisowe rozmowy z Widzewem, który zastanawia się nad jego ściągnięciem. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach – ujawnił Włodarczyk.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich