Kamil Glik został zaoferowany Legii Warszawa. Klub odrzucił propozycję

Tego lata Kamil Glik mógł wrócić do Ekstraklasy. Piłkarz został zaoferowany Legii Warszawa. Klub odrzucił taką możliwość.

Kamil Glik pozostaje bez klubu o 1 lipca tego roku. Jego ostatnim klubem było włoskie Benevento, w którym grał od 2020 roku. W poprzednim sezonie reprezentant Polski występował w Serie B.

Rozgrywki piłkarskie w Europie rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Kamil Glik wciąż jednak pozostaje bez klubu i poszukuje nowego pracodawcy. W ostatnim czasie piłkarz został zaoferowany Legii Warszawa! Powrót do Ekstraklasy jednak nie dojdzie do skutku, o czym poinformował Tomasz Ćwiąkała. Warszawski klub odrzucił taką możliwość ze względów sportowych. Finansowo Legia byłaby w stanie zakontraktować Glika.

W tym sezonie Legia Warszawa ma ogromne problemy w grze defensywnej. Jest to widoczne przede wszystkim w meczach na arenie międzynarodowej. W pięciu meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy Legia straciła aż 12 bramek. Zdaniem Ćwiąkały Glik mógłby być lekarstwem na problemy stołecznego klubu.

– Wiadomo, że to nie jest wymarzony profil Runjaicia pod kątem szybkości, gry piłką i nie twierdzę, że byłby gwiazdą. Ale jako alternatywa, plan B na wypadek pożaru moim zdaniem spokojnie dałby radę. Zwłaszcza przy problemach Legii w obronie – ocenił Tomasz Ćwiąkała.

Michał Budzich