John Obi Mikel zgadza się z nagrodą najlepszego piłkarza świata dla Leo Messiego. „Wygrał mundial”

Zdaniem Johna Obi Mikela najlepszym piłkarzem na świecie w 2023 roku był Leo Messi. Argumentacja nigeryjskiego piłkarza po ogłoszeniu wyników nagrody FIFA The Best była niezwykle kuriozalna.
Przed kilkoma dniami odbyła się gala FIFA The Best. Podczas uroczystości wręczono nagrody w kilku kategoriach. Głównym plebiscytem był jednak wybór najlepszego piłkarza świata w 2023 roku. W głosowaniu piłkarzy, selekcjonerów, dziennikarzy i kibiców najlepszy na świecie w minionym roku był Leo Messi. Podium uzupełnili Erling Haaland i Kylian Mbappe.
Wybór Leo Messiego na najlepszego piłkarza świata minionego roku wywołał wiele kontrowersji. Szczególnie dlatego, że nagroda była przyznawana za okres między 19 grudnia 2022 roku a 20 sierpnia 2023 roku. Wiele osób głosujących na Messiego argumentowało swój wybór tym, że Argentyńczyk wygrał ostatni mundial. Sęk w tym, że mundial skończył się 18 grudnia 2022 roku.
Po zakończeniu ceremonii wywiadu udzielił John Obi Mikel. Były nigeryjski piłkarz był zadowolony z wyników plebiscytu. Jego zdaniem Messi zdobył nagrodę w pełni zasłużenie. Swoją opinię argumentował choćby tym, że Messi jest GOAT-em, czy też tym, że wygrał MŚ 2022. 36-latek wdał się w dyskusję z jednym z dziennikarzy, jednak po wymianie kilku zdań emerytowany piłkarz dał sobie spokój. Poniżej zapis rozmowy między piłkarzem a dziennikarzem.

– Czy Messi zasłużenie wygrał tę nagrodę w tym roku?

– On jest zwycięzcą.

– Dlaczego? Dlaczego jest zasłużonym zwycięzcą?

– Jest GOAT-em. Wygrał mundial.

– Ale czy był GOAT-em w 2022 roku?

– On wygrał mundial, gościu!

– Dobrze, ale ta nagroda nie obejmowała mundialu.

– Ta nagroda jest za okres od 2022 do 2023 roku.

– Nie, nie. Nagroda liczyła się od 19 grudnia 2022 roku.

– Jak rozumiesz rok kalendarzowy w piłce?

– Ale kiedy przeczytasz zasady…

– Dziękuję bardzo…
Michał Budzich