Joan Laporta wspiera Roberta Lewandowskiego. Ładne słowa prezesa FC Barcelony

Robert Lewandowski nadal dostaje spore wsparcie ze strony władz FC Barcelony. Mimo spekulacji o odejściu Polaka, Joan Laporta dał do zrozumienia, co myśli o kapitanie „Biało-Czerwonych”.
Napastnik znajduje się w dołku od dłuższego czasu. Lewandowskiemu obrywa się od hiszpańskich dziennikarzy, a na domiar złego Barcelona zdecydowała się na wcześniejsze ściągnięcie Vitora Roque. Od początku 2024 roku 35-latek będzie mieć zatem groźnego rywala do walki o skład.

„Jeden z najlepszych napastników”

W mediach coraz częściej przewija się więc temat sprzedaży Lewandowskiego, a zainteresowane mają być kluby z Arabii Saudyjskiej. Przy okazji wizyty w Dubaju Joan Laporta odpowiedział więc na pytania dziennika „Asharq Al-Awsat”. Jedno z nich dotyczyło Lewandowskiego.
– Barcelona będzie faworytem do wygrania Ligi Mistrzów. Nasz styl to bardzo atrakcyjny i skuteczny futbol. Mamy bardzo dobrych piłkarzy, takich jak Lewandowski, który jest jednym z najlepszych napastników w światowym futbolu – powiedział, cytowany przez fcbarca.com.
Na ten moment trudno ocenić, jaka przyszłość czeka Lewandowskiego. Polak ostatni raz trafił do siatki w meczu z Alaves (2-1). Ustrzelił wówczas dublet, ale łącznie na koncie w tym sezonie ma tylko osiem goli.