Jerzy Brzęczek zdradził kto będzie kapitanem podczas nieobecności Lewandowskiego. Brak zaskoczenia

Kamil Glik zastąpi Roberta Lewandowskiego w roli kapitana reprezentacji Polski podczas spotkań z Holandią i Bośnią i Hercegowiną. Mecze w ramach Ligi Narodów odbędą się odpowiednio, 4 i 7 września. Polacy zagrają oba spotkania na wyjeździe.

Kamil Glik będzie kapitanem reprezentacji Polski za Roberta Lewandowskiego – przyznaje Jerzy Brzęczek podczas konferencji prasowej.

Glik jest jednym z najstarszych zawodników będących obecnie na kadrze. Rozegrał w reprezentacji już 73 mecze, wystąpił na Euro 2016 we Francji i MŚ 2018 w Rosji. Jako kapitan biało-czerwonych wystąpił czterokrotnie. Taką rolę pełnił w meczach z Czechami (2015), Finlandią (2016) i Irlandią (2018) oraz Izraelem (2019).

Były gracz AS Monaco przejmie opaskę kapitana od Roberta Lewandowskiego, którego nie będzie podczas wrześniowego zgrupowania. Atakujący Bayernu uzgodnił z selekcjonerem, że odpocznie wyczerpującym sezonie. Zakończył go dopiero 23 sierpnia występem w zwycięskim finale Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Byliśmy w stałym kontakcie podczas fazy finałowej i po tym sukcesie. Potrzebuje odpoczynku fizycznego i psychicznego po tym niesamowitym sezonie. Bez tej przerwy nie mógłby się właściwie przygotować. Ona pozwoli mu naładować akumulatory – tłumaczy Brzęczek.

Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski od 2014 roku. Z taką opaską na ramieniu wystąpił 52 razy, to drugi wynik w historii. Więcej meczów z opaską na ramieniu zagrał jedynie Kazimierz Deyna (57).