Jarosław Królewski prosi kibiców o olbrzymie wsparcie. Ciąg dalszy problemów finansowych Wisły Kraków

Jarosław Królewski wystosował prośbę do Socios Wisły Kraków o wsparcie finansowe dla klubu. „Biała Gwiazda” według wysłanego przez prezesa listu, ma potrzebować półtora miliona złotych. Więcej w tej sprawie opisał portal meczyki.pl, który skontaktował się również z Piotrem Leśkiewiczem.
Długi Wisły Kraków nie są w żadnym wypadku tematem tabu. Klub zmaga się z problemami finansowymi od wielu lat i między innymi z tego powodu gra obecnie w Fortuna 1. Lidze, do której spadła z Ekstraklasy. To naturalnie spowodowało tylko kolejne kłopoty.

Wielkie problemy

Dla „Białej Gwiazdy” obecnie priorytetem jest powrót do krajowej elity. Do końca sezonu toczyć się będzie zatem walka o zajęcie miejsca premiowanego albo bezpośrednim awansem do Ekstraklasy, albo miejscem dającym udział w barażach. Przy okazji wciąż ma szansę na zagranie w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym. Aby się tak jednak stało, trzeba przejść Piasta Gliwice w półfinale.

Choć drużyna spisuje się nieźle na wiosnę i utrzymuje stabilną formę, to nie zmienia faktu, że poza boiskiem toczona jest nieustannie walka z problemami finansowymi. W związku z trudną sytuacją Jarosław Królewski zwrócił się w specjalnym liście wprost do Socios Wisły Kraków. Poprosił w nim o wsparcie w bieżące działania klubu.

Treść listu przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Królewski miał w korespondencji zaznaczyć, co wpłynęło na pogłębienie się problemów finansowych.

– Wzrost inflacji, płacy minimalnej, zużycia energii, dodatkowych podwyżek na infrastrukturę sportową i stadion generują dla Klubu kolejne miliony złotych kosztów dodatkowych – cytuje treść listu, Włodarczyk na portalu meczyki.pl.
– Oprócz długów wskazał, że klub ma dziś również saldo niezapłaconych na jej rzecz faktur na poziomie ponad 6 mln zł, co wraz z płatnościami większości sponsorów z dołu za realizowane świadczenia w odstępach kwartalnych mają bardzo mocno wpływać na płynność klubu – dodał Włodarczyk. 

W sumie Królewski poprosił stowarzyszenie o wsparcie w wysokości 1,5 mln złotych. Środki mają zostać przeznaczone na wiele kwestii. Między innymi: utrzymanie i funkcjonowanie akademii Wisły Kraków, utrzymywanie drugiej drużyny, wynajem infrastruktury stadionowej oraz obsługi dnia meczowego czy wsparcie w regulacji kosztów bieżących bazy w Myślenicach.

Portal meczyki.pl zwrócił się o komentarz do Piotra Leśkiewicza, prezesa stowarzyszenia Socios Wisły Kraków. Ten z kolei potwierdził, że decyzja w kwestii wsparcia „Białej Gwiazdy” ma zapaść w ciągu kilkunastu dni.