Jacek Jaroszewski mocno o Krychowiaku i jego bracie. „Spróbowali zrobić z nas złodziei”

Jacek Jaroszewski udzielił wywiadu dla „Przeglądu Sportowego Onet”. Lekarz reprezentacji Polski ustosunkował się do konfliktu biznesowego z Grzegorzem Krychowiakiem i jego bratem. W rozmowie padły mocne słowa.

W 2023 roku światło dzienne ujrzał konflikt między Jackiem Jaroszewskim i Grzegorzem Krychowiakiem. W sprawę zamieszanych było także kilka innych osób. W skrócie – w 2022 roku panowie otworzyli wspólne centrum medyczne „MedKlinika”. Niedługo później wewnątrz firmy wystąpiły pierwsze zgrzyty natury biznesowej. W lipcu 2023 roku w mediach ukazała się informacja, iż Grzegorz Krychowiak złożył zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem piłkarza miało dojść do „wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym z art. 296 Kodeksu karnego”. Całą sprawę opisywaliśmy TUTAJ.
Po kilku miesiącach od tych wydarzeń głos zabrał lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” użył on mocnych słów. Stwierdził między innymi, że bracia Krychowiakowie próbowali zrobić z reszty wspólników złodziei.

– Emocjonalnie był to dla mnie i Pawła Bambra dość trudny okres. Szczególnie lato, gdy bracia Grzegorz i Krzysztof Krychowiakowie spróbowali zrobić z nas złodziei – dla odwrócenia uwagi od wykrytych przez nas przekrętów dokonanych przez tego drugiego we wspólnej spółce – skomentował Jacek Jaroszewski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”.

– Bezpodstawnie posądzono mnie wówczas o oszustwo. Ogłoszono to publicznie, a było dokładnie odwrotnie! Do nieprawdziwych informacji nie mogłem się odnieść przed ich publikacją – odpowiedział na pytanie dot. sprawy z budową niedoszłego szpitala.
W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” Jaroszewski tłumaczy całą sprawę od kulisy. Wyjawił, że w 2022 roku odkrył pewne nieprawidłowości w działaniu spółki. Wprost zarzucił bratu Grzegorza Krychowiaka przekręty w zarządzanej spółce.

– W 2022 roku z pomocą prawników i księgowych odkrywałem kolejne przekręty Krzysztofa we wspólnej spółce medycznej, którą za naszą zgodą jednoosobowo zarządzał. O wszystkim informowałem mailowo jego brata Grzegorza. W grudniu 2022 roku przedstawiłem mailowo braciom Krychowiakom krótką listę udowodnionych „nieprawidłowości”. Uznałem, że dam im szansę i przekazałem, że jeśli je wyprostują, nie oddam sprawy do prokuratury. Zapewniłem też, że możliwe będzie dalsze wspólne prowadzenie Medkliniki – opowiedział Jacek Jaroszewski.

– Grzegorz milczał, jego brat oświadczył natomiast, że nie będzie żadnych działań naprawczych z ich strony i odesłał mnie do prawników, sugerując możliwość wyrzucenia mnie ze spółki. W tej sytuacji sprawa była dla mnie jasna – postanowiłem ratować Medklinikę jako przedsięwzięcie mojego życia i uciekać przed, w mojej ocenie, zwykłymi oszustami – dodał.
Jesienią bracia Krychowiakowie złożyli pozew do sądu. Do sprawy załączyli – zdaniem Jaroszewskiego – sfałszowaną umowę pożyczki do spółki. Jaroszewski twierdzi, że dokument był sfałszowany, mówiąc, że posiada pierwotną umowę.

– Jesienią 2023 roku bracia posunęli się dalej – złożyli do sądu pozew przeciwko nam, załączając sfałszowaną umowę pożyczki do spółki. Byli przekonani, że nie mamy pierwotnej umowy. Zresztą wcześniej długo nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego nie chcieli nam tej umowy oddać. Na ich nieszczęście mamy obie wersje – prawdziwą i sfałszowaną – wyjawił Jaroszewski.

– Nadal trudno mi zrozumieć jego przyzwolenie na kolejne przekręty brata. Tym bardziej że kwoty, na które nas naciągnął, to dla Grześka drobne – uzupełnił.

źródło: Przegląd Sportowy Onet

Michał Budzich