Inter powalczy o mistrzostwo bez wzmocnień w zimowym oknie? Zdecydowane stanowisko dyrektora sportowego

Dyrektor sportowy Interu, Giuseppe Marotta zdradził na łamach Sky Sport Italia co nieco na temat polityki transferowej klubu. Działacz zdradził, że w styczniu Nerazzurri nie będą dokonywać dużych inwestycji.

W sezonie 2020/2021 Inter powalczy z Milanem i Juventusem o mistrzostwo Włoch. Szkoleniowiec Nerazzurrich nie ukrywa ambicji wobec Scudetto. Były trener Chelsea jednak nie będzie mógł oczekiwać na zbyt wiele wzmocnień podczas zimowego okna transferowego. Politykę klubu na najbliższe miesiące przybliżył w wywiadzie dla Sky Sport Italia, Giuseppe Marotta.

Wszystkie kluby opracowują odpowiednie strategie i zrobiliśmy to samo. Klub chce zachować równowagę między inwestycjami a przychodami. Z tego powodu nie będziemy dokonywać dużych inwestycji w styczniu – stwierdził dyrektor sportowy Interu.

Cały świat zmaga się z pandemią, więc każdy klub musi skupić się na zachowaniu stabilności. Po prostu nie zobaczymy takich samych wydatków na rynku transferowym, jak w przeszłości. Pierwsze, czemu musimy się przyjrzeć, są koszty. Musimy pracować nad ich obniżeniem i kontynuować nasze długoterminowe planowanie – uzupełnił.

Inter ma na swoim koncie 36 punktów po piętnastu kolejkach. Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Nerazzurrich – Romelu Lukaku. Belg ma na swoim koncie 12 trafień oraz dwie asysty. Utrzymanie przez niego formy może zdecydowanie pomóc Interowi w wygraniu ligi.