Innowacyjny pomysł w Norwegii! Kibice oglądali mecz w…

Oglądanie meczu w pubie, kinie, czy na telebimie powoli odchodzi do lamusa. W Norwegii kibice zaczynają oglądać mecze w… kościele!

Wczoraj do gry wróciła norweska Eliteserien. Również tej ligi nie ominęły obostrzenia związane z zakazem wstępu kibiców na trybuny. Kibice mają ograniczoną możliwość oglądania meczów w pubach, ponieważ maksymalna ilość osób w takim miejscu waha się od 50 do 70 osób, w zależności od wielkości lokalu.

Pastorka jednej z parafii w Sarpsborgu, Lisbeth Heie Kristensen, zorganizowała wspólne oglądanie meczu w kościele! Zainteresowanie akcją było ogromne, a miejscowa drużyna Sarpsborg 08 przekazała prawa do transmisji za darmo.

W tych trudnych czasach nie tylko msze są ważne dla wiernych, lecz przede wszystkim bycie razem, a futbol łączy przecież wszystkich. Wyszliśmy ostrożnie z taką propozycją, która okazała się sukcesem. Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane przez członków naszej parafii w kilka minut po umieszczeniu ogłoszenia na stronie internetowej. – skomentowała pastorka.

Kibice zebrani w świątyni nie mieli powodów do radości po zakończonym meczu. Miejscowa drużyna Sarpsborg 08 przegrała na inaugurację rozgrywek z Valerengą 0-1. Na kolejne spotkania nie ma już wolnych miejsc!

Futbol w kościele może budzić kontrowersje, ale może też być ważną alternatywą dla tych, którzy nie piją alkoholu i nie chcą oglądać meczu w hałaśliwych pubach wśród pijanych kibiców – na kolejne mecze nie ma już wolnych miejsc. – dodała parafia.

Fani futbolu w Skandynawii mają wiele innowacyjnych pomysłów. Kilkanaście dni temu kibice w Szwecji wynajmowali mieszkania, by obejrzeć z niego mecz swojej drużyny. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

fot.  Sarpsborg Arbeiderblad

Michał Budzich