Kibice w Szwecji wynajmują mieszkania, żeby obejrzeć mecz swojego klubu!

Na innowacyjny pomysł wpadli kibice szwedzkiego Vasteras SK. Kibice wynajmą mieszkania w bloku położonym w pobliżu stadionu. Wszystko po to, by obejrzeć mecz swojej drużyny.

Vasteras SK rozegra pierwszy mecz w tym sezonie 16 czerwca przeciwko AFC Eskilstuna. W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień, więc będzie to ich debiut w tym sezonie.

Według obowiązujących w Szwecji obostrzeń mecze będą się rozgrywać bez udziału publiczności. Kibice Vasteras SK z utęsknieniem oczekiwali powrotu rozgrywek, więc znaleźli sposób, aby obejrzeć spotkanie swojej ulubionej drużyny. W pobliżu obiektu Vasteras znajduje się budynek mieszkalny. Kibice postanowili wynająć mieszkania w celu obejrzenia meczu swoich ulubieńców.

Według szwedzkich mediów kibice są gotowi zapłacić nawet 1000 $ w celu obejrzenia meczu. Mówi się, że już wiele mieszkań jest wynajętych i istnieje możliwość nieznalezienia wolnego mieszkania.

INNOWACYJNI! Wokół stadionu szwedzkiego Vasteras SK jest wiele domów z balkonami. Kibice wynajmą je na mecz 16 czerwca, by oglądać mecz z AFC Eskilstuna.

Opublikowany przez Footgol TV Niedziela, 7 czerwca 2020

Michał Budzich