Howard Webb chwali Szymona Marciniaka przed finałem MŚ. „Jest świetnym sędzią”

 

Howard Webb udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Brytyjczyk wypowiedział się m.in. na temat Szymona Marciniaka, który posędziuje finał Mistrzostw Świata w Katarze. – W żadnym wypadku nie jest to dla mnie zaskoczenie.

Webb wychwala Marciniaka

Howard Webb uważa, że Szymon Marciniak od początku był dla niego naturalnym kandydatem do roli głównego arbitra finału Mistrzostw Świata. Brytyjczyk w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty przyznał, że jest bardzo spokojny o pracę Polaka w nadchodzącym spotkaniu Francji z Argentyną.

– W żadnym wypadku nie jest to dla mnie zaskoczenie. Po pierwsze, doskonale znam karierę Szymona, wiem, jak świetnym jest sędzią, a po drugie obserwowałem jego występy na mundialu. Prowadził mecze perfekcyjnie, więc było dla mnie oczywiste, że będzie jednym z głównych kandydatów do decydującego spotkania. Zresztą, widziałem go w tym gronie jeszcze przed mundialem. Marciniak ma przecież za sobą wiele meczów na wysokim poziomie, od lat sędziuje Ligę Mistrzów – powiedział Howard Webb.

– O Szymona jestem naprawdę bardzo spokojny. A i jeszcze jedno: Szymon nie powinien za dużo myśleć o tym meczu, bo wtedy można zwariować. W głowie też trzeba przed spotkaniem zachować odpowiednie proporcje – dodał.

Josip Juranović docenia swój czas w Legii Warszawa. „To na pewno był ważny moment” [CZYTAJ]

– Co bym mu doradził? Żeby ufał swoim umiejętnościom. Żeby pamiętał, dlaczego dostał ten mecz. Bo jest świetnym sędzią, a FIFA to doskonale wie. Żeby ufał swojemu zespołowi, bo cała jego ekipa to świetni fachowcy. Żeby pamiętał, jak wiele ważnych i trudnych meczów już prowadził. Wiem, że presja jest i będzie ogromna, ale ona powinna być tylko do pierwszego gwizdka. Kiedy Szymon zagwiżdże po raz pierwszy, niech cała presja z niego zejdzie, niech traktuje to spotkanie jako kolejne w jego karierze. Jestem przekonany, że da radę, że świetnie się spisze – podsumował Brytyjczyk.

Źródło: WP Sportowe Fakty

fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO