Hit! Oto nowy kandydat do objęcia FC Barcelony. Robert Lewandowski powinien być zadowolony

Pojawił się nowy kandydat do zastąpienia Xaviego na stanowisku pierwszego trenera FC Barcelony. Jeśli Joanowi Laporcie udałoby się zakontraktować tego trenera, to zadowolony z takiego wyboru powinien być Robert Lewandowski.
W sobotni wieczór FC Barcelona doznała kompromitującej porażki z Villarreal (3:5). Seria niezadowalających rezultatów zmusiła Xaviego do ustąpienia ze stanowiska pierwszego trenera Barcy. Nie nastąpi to jednak już teraz. Xavi poinformował, że opuści klub po zakończeniu tego sezonu.
Po komunikacie Xaviego w hiszpańskich mediach natychmiastowo zawrzało. Tamtejsi dziennikarze zaczęli wymieniać pierwszych kandydatów, którzy mogliby zastąpić Xaviego. Póki co w mediach przewinęły się takie nazwiska jak Roberto De Zerbi, czy Thiago Motta. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
W niedzielne popołudnie w mediach pojawiła się kolejna plotka związana ze stanowiskiem trenera w FC Barcelonie. Jak informuje Christian Falk, na radarze Barcy znalazł się Hansi Flick! Joan Laporta chciał zatrudnić niemieckiego trenera w 2021, ten wówczas jednak podjął pracę w reprezentacji Niemiec. Wcześniej Flick prowadził Bayern.
Potencjalne zatrudnienie Hansiego Flicka może być dobrą wiadomością dla Roberta Lewandowskiego. Panowie znają się ze wspólnego okresu pracy w Bayernie. Wspólnie zdołali zdobyć Ligę Mistrzów. To właśnie pod wodzą Flicka Lewandowski pobił słynny rekord Gerda Mullera w liczbie zdobytych bramek w jednym sezonie Bundesligi. Wraz z przyjściem Flicka może udałoby się odblokować starego, dobrego Lewandowskiego.

Michał Budzich