Oto możliwi kandydaci do zastąpienia Xaviego. Władzom klubu marzy się Jurgen Klopp

W hiszpańskich mediach przewinęła się cała masa nazwisk w związku z ewentualnym zastąpieniem Xaviego na stanowisku trenera FC Barcelony. Idealnym kandydatem dla władz klubu ma być Jurgen Klopp, choć jego pozyskanie jest niemal niewykonalne.
Stało się. Po sobotnim meczu FC Barcelony z Villarrealem (3:5) Xavi zapowiedział swoje odejście z klubu. Nie nastąpi ono jednak już teraz. Xavi ma dokończyć sezon za sterami Blaugrany i pożegnać się z drużyną po zakończeniu rozgrywek. Odpowiadając na jedno z pytań dziennikarzy Xavi przekazał, że nawet ewentualna wygrana w Lidze Mistrzów nie zmieni jego decyzji.
Kto zastąpi Xaviego?

Po ogłoszeniu decyzji Xaviego w hiszpańskich mediach zaczęło wrzeć. Tamtejsi dziennikarze w kilka godzin zasypali media nazwiskami trenerów mogących ewentualnie zastąpić Xaviego. Część z nich jest jednak mało prawdopdobna.
Rafael Marquez

Jednym z naturalnych kandydatów do zastąpienia Xaviego jest rzecz jasna Rafa Marquez. Meksykanin prowadzi obecnie rezerwy Blaugrany. Jego zatrudnienie w pierwszej drużynie nie spotkałoby się jednak ze zbyt dużą aprobatą ze strony kibiców. Znając Joana Laportę, który lubi podejmować populistyczne decyzje, zapewne nie postawi on na Marqueza, choć jego nazwisko przewija się w mediach. Sam Meksykanin oznajmił, że takiej opcji nie mógłby odrzucić. Związany z Barcą Gabriel Sans przekazał, że przerzucenie Marqueza do pierwszej drużyny jest mało prawdopodobne.
Jurgen Klopp

Jedną z opcji marzeń dla władz klubu jest Jurgen Klopp. W jego pozyskanie ciężko jednak uwierzyć. Sam Niemiec przekazał, że po tym sezonie będzie chciał zrobić sobie przerwę.

Imanol Alguacil

Kolejnym wymienianym w mediach kandydatem jest Imanol Alguacil. Taką informację przekazał sam Gerard Romero. Alguacil jest trenerem Realu Sociedad od 2018 roku, a jego kontakt obowiązuje do 2025 roku.

Thiago Motta

Na liście potencjalnych kandydatów znajduje się także Thiago Motta. Włoch w przeszłości reprezentował bordowo-granatowe barwy jako piłkarz. Obecnie jako trener prowadzi Bolonię, a wcześniej w tej roli pracował w Spezii i Genoi. W tym temacie głos zabrał sam zainteresowany. Jak jednak przyznał, skupia się on na teraźniejszości.

– Słyszałem o odejściu Xaviego z Barcelony. Przekazali mi tę wiadomość kilka minut temu. Łączenie mnie z Barceloną? Żyję teraźniejszością. Cieszę się czasem spędzonym w Bolonii, skupiam się tylko na teraźniejszości – powiedział Motta cytowany przez Fabrizio Romano.

Roberto De Zerbi

Ostatnią – do tej pory – łączoną osobą z FC Barceloną jest Roberto De Zerbi. Sam Fabrizio Romano poinformował, że włoski szkoleniowiec z pewnością znajdzie się na liście życzeń władz Barcy. O jego pozyskanie ma powalczyć także Liverpool.


źródło: barcainfo, fcbarca.com, Fabrizio Romano

Michał Budzich