Hiszpanie grzmią ws. Roberta Lewandowskiego. „Próbował zachowywać się jak gwiazda”, „Egoista”

Hiszpańskie media nie oszczędzają Roberta Lewandowskiego po porażce FC Barcelony z PSG. Polak został surowo oceniony w prasie. Wytknięto mu między innymi „gwiazdorskie zachowanie”.
FC Barcelona do rewanżu z PSG przystępowała w roli faworyta po wygraniu pierwszego meczu 3-2. Spotkanie na Camp Nou zaczęło się świetnie dla Blaugrany, która szybko wyszła na prowadzenie. Czerwona kartka dla Ronalda Araujo jeszcze w pierwszej połowie znacznie zmieniła obraz gry.

Po zmianie stron inicjatywę przejęło PSG, które zdominowało murawę i szybko zaczęło odrabiać wynik. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Les Parisiens aż 4-1 i to ich zobaczymy w półfinale Ligi Mistrzów.

„Próbował zachowywać się jak gwiazda”

Po spotkaniu hiszpańskie media oceniły zawodników FC Barcelony. Niektóre redakcje chwaliły występ Roberta Lewandowskiego, podkreślając pracę, jaką wykonał na rzecz zespołu. Takiego zdania był chociażby „AS”, który nie wystawił Polakowi oceny, ale podkreślił jego grę na korzyść drużyny.

– W pierwszej połowie wygrywał wiele pojedynków z Lucasem Hernandezem. Dwukrotnie był bliski zdobycia bramki, w jednej akcji zachował się zbyt indywidualnie – napisali dziennikarze. 

– Polak nie zdobył bramki na Parc des Princes, ale wykonał dla zespołu ogromną robotę – pisała z kolei „Marca”, w której Lewandowski otrzymał „szóstkę” w dziesięciostopniowej skali. 
Pojawiły się jednak głosy niezadowolenia odnośnie występu „Lewego”. Tak było w przypadku choćby „Mundo Deportivo”, które zdecydowanie skrytykowało Polaka za zmarnowanie sytuacji przy wyniku 1-0 dla Barcelony.

– Zmarnował wspaniałą okazję na zdobycie gola na 2:0 i choć próbował zachowywać się jak gwiazda, nie udało mu się to – czytamy.

– Wygrał bardzo mało pojedynków i zmarnował dwie okazje. Egoista – pisał natomiast kataloński „Sport”. 

Dodaj komentarz