Hasan Salihamidzić zaskoczony zimowymi transferami Chelsea. „To szaleństwo”

Hasan Salihamidzić skomentował zimowe okno transferowe w wykonaniu Bayernu Monachium. Bośniak odniósł się do Chelsea. Wprost stwierdził, że Bawarczycy nie są w stanie rywalizować finansowo z „The Blues”. 

Bez żadnych wątpliwości Chelsea była najaktywniejszym klubem podczas zimowego okienka. Gigantycznie pieniądze przeznaczyli między innymi na transfery Enzo Fernandeza czy Mychajło Mudryka. Na Stamford Bridge trafiło wielu nowych zawodników.

Bezkonkurencyjni

Zimowe zakupy „The Blues” zszokowały wielu kibiców, ale wywołały także poruszenie działaczy innych klubów. Zaskoczony był między innymi Hasan Salihamidzić. Bośniak nie ukrywa, że Bayern Monachium nie byłby w stanie rywalizować finansowo z londyńskim klubem.

– To szaleństwo. Dla nas takie kwoty są niewyobrażalne. Nawet jeśli czasami mamy szansę na sprowadzenie czołowego piłkarza do Bundesligi, to musimy dokładnie przemyśleć, jak możemy to zrealizować – stwierdził Salihamidzić. 

– Niemożliwe, by Bayern zrefinansował więcej niż 600 mln euro. Nie możemy konkurować finansowo z takimi klubami jak Chelsea. Ale wiemy też, jak atrakcyjny dla piłkarzy jest Bayern – dodał dyrektor mistrzów Niemiec. 

Bayern zimą dokonał trzech transferów. Największe zaskoczenie wzbudziło pozyskanie Joao Cancelo z Manchesteru City. Portugalczyk trafił na Allianz Arenę w ramach wypożyczenia z opcją wykupu. Bośniak przyznaje, że w klubie chciano go od kilku lat.

– Po wszystkim zastanawialiśmy się, od jak dawna chcieliśmy Cancelo. Wyszło nam, że od ponad czterech lat. Transfer był jednak niemożliwy: albo mieliśmy dobrze zabezpieczoną jego pozycję, albo nie mieliśmy pieniędzy. Nasz upór się opłacił – stwierdził.