Gwiazda ŁKS-u złapana na dopingu! Klub potwierdza

W czwartkowy wieczór Łódzki Klub Sportowy wydał na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym informuje o pozytywnym wyniku badania antydopingowego u jednego ze swoich czołowych zawodników. ŁKS z podjęciem decyzji na temat jego przyszłości czeka jednak do wyjaśnienia sprawy.

Niedozwolone substancje wykryto u wieloletniej gwiazdy ŁKS-u – bramkarza Michała Kołby. 27-latek jest wychowankiem łódzkiego klubu, a ostatnio gra w nim nieprzerwanie od pięciu lat, i jako bramkarz wprowadził zespół do Ekstraklasy.

ŁKS podkreśla, że na razie są to wyniki jedynie próbki A, a wszystko powinna wyjaśnić próbka B. „Swoją postawą przez ostatnie lata Michał Kołba zasłużył na to, aby wstrzymać się z ferowaniem jakichkolwiek wyroków do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza, że w naszym kraju jednym z fundamentów systemu prawnego jest reguła domniemania niewinności.” – pisze klub w swoim oficjalnym oświadczeniu.

Jeszcze kilka lat temu poważną karę za stosowanie niedozwolonych substancji otrzymał Dawid Nowak. 34-letni napastnik znany głównie z występów w Bełchatowie i Cracovii, był zawieszony w latach 2014-2016. Po odbyciu kary od razu wrócił jednak do Ekstraklasy, gdyż kontrakt z nim podpisała Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

root admin
Śledź mnie