Grosicki o hejcie na bramkarza Pogoni. „Dla mnie to niedopuszczalne”

 

Pogoń Szczecin doznała sporej porażki w środowym meczu eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Portowcy przegrali z Gent aż 0:5. Kamil Grosicki w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty stanął w obronie Bartosza Klebaniuka, który stał na bramce w tym spotkaniu.

Nieudany mecz ekipy ze Szczecina

Pogoń dostała lekcję futbolu od belgijskiego Gent. Portowcy przegrali aż 0:5 w wyjazdowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. W bramce szczecinian w tym spotkaniu stanął Bartosz Klebaniuk (Stipicę wykluczyła kontuzja – przyp. red.). Po meczu młody bramkarz był bardzo krytykowany z uwagi na swoje błędy przy straconych golach.

Kolejny były piłkarz Legii Warszawa krytykuje Kacpra Tobiasza. „Zachowuje się, jakby dwa razy wygrał mistrzostwo świata” [CZYTAJ]

W obronie młodszego kolegi od razu stanął Kamil Grosicki. Reprezentant Polski wspomniał o Klebaniuku w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych. Skrzydłowy Portowców powtórzył słowa wsparcia dla młodego bramkarza w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

– Bartek pierwszy raz w życiu zderzył się z taką falą hejtu, bo to nie była zwyczajna krytyka. Dla mnie to niedopuszczalne, by tak młodego chłopaka rozjechać po pierwszym gorszym meczu. On ma dopiero 20 lat i tylko kilka rozegranych spotkań dla pierwszej drużyny – powiedział „Grosik”.

– Zresztą, wcześniej bronił w ważnych spotkaniach – z Lechem, Legią i dawał radę. Teraz mu nie poszło, ale wyzwiska pod jego adresem były obrzydliwe. Rozmawiałem z nim, wsparłem go też publicznie w mediach społecznościowych. Powiedziałem Bartkowi, że nie reagują tak nasi kibice, a gówniarzeria, która nie ma nic do roboty, a tylko siedzi i klika w klawisze – dodał.

– Nikt nie ucieknie od krytyki w poważnej piłce, ale to była jazda bez trzymanki. Do tej pory Bartek miał po meczach kilka komentarzy w swoich mediach społecznościowych, a po spotkaniu w Belgii spadło na niego ponad pięćset wpisów. On ma rodzinę, która też to przecież czyta. Na szczęście w klubie może liczyć na nasze pełne wsparcie. Niech słucha trenera, nie załamuje się, tylko pokaże dobrą formę w najbliższym meczu – podsumował doświadczony piłkarz.

Źródło: WP Sportowe Fakty