Grabara kopnął piłkę wprost w kibiców. Stanął w obronie kontuzjowanego kolegi [WIDEO]

Kamil Grabara zareagował na brzydkie zachowanie kibiców w ostatnim meczu FC Kopenhaga z Aalborg BK (3-1). Polski bramkarz kopnął piłkę w stronę osób rzucających z trybun przedmiotami w jego kolegę z drużyny. 

22-latek przyzwyczaił nas już do swojej kontrowersyjności. Grabara nie raz udowadniał swoją pewność siebie, zazwyczaj jednak tylko w mediach społecznościowych. Podczas ostatniego spotkania FC Kopenhaga zrobił coś więcej.

„Zawsze reaguję na takie zachowania”

W trakcie rywalizacji z Aalborgiem jeden z piłkarzy kopenhaskiego zespołu położył się na murawie. Sygnalizował uraz, więc podbiegł do niego sędzia. Kibice gości nie byli jednak skorzy do wyrozumiałości i zaczęli rzucać w stronę piłkarza różne przedmioty.

Grabara nie miał zamiaru tego tak zostawić. Ruszył w stronę sektora fanów przyjezdnych i kopnął piłkę wprost na nich. Futbolówkę zatrzymała siatka, zaś sam bramkarz wymachiwał jeszcze coś w ich kierunku. Sędzie ukarał Polaka żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

Po ostatnim gwizdku 22-latek odniósł się do tej sytuacji. Golkiper stwierdził, że nie może przejść obojętnie wobec chamskiego zachowania kibiców i zawsze reaguje na tego typu wydarzenia.

– W odniesieniu do sytuacji pod koniec meczu, w której kopnąłem piłkę w stronę trybuny przeciwnika: nie akceptuję ludzi plujących i rzucających przedmiotami w graczy FCK leżących na ziemi. Zawsze zareaguję na takie zachowania – skomentował.