Zmiany w Lidze Mistrzów szybciej niż zapowiadano? Kiedy reforma UEFA wejdzie w życie?

Zapowiadane przez UEFA zmiany w Lidze Mistrzów mogą wejść w życie szybciej, niż nam się wydawało. Jest to pokłosie nieudanej próby utworzenia Superligi.

Reforma Ligi Mistrzów!

W nocy z niedzieli na poniedziałek 12 europejskich klubów ogłosiło swoje zamiary dotyczące utworzenia Superligi. Na wieści szybko zareagowała UEFA, która przedstawiła reformę Ligi Mistrzów. Zmiany miały wejść w życie w 2024 roku, jednak jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, reforma może zostać znacznie przyspieszona.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski potwierdził powrót do gry! „Widzimy się…”

Jakie zmiany nas czekają?

Jedną z najważniejszych zmian, która miała wejść życie w 2024 roku, jest zwiększenie liczby uczestników Ligi Mistrzów z 32 do 36 drużyn. Ponadto zamiast gry w kilku grupach zaplanowano utworzenie jednej dużej tabeli, w której rywalizowano by w tzw. systemie szwajcarskim. W pierwszej fazie rozgrywek każda drużyna rozegrałaby po 10 spotkań (obecnie w fazie grupowej każdy zespół gra po 6 meczów).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stracił dwie roboty jednego dnia. Jak przegrać życie? Prezentuje Andrea Agnelli

Tak jak wspomnieliśmy, powyższe zmiany miałyby wejść w życie od sezonu 2024/2025. Jak jednak pisze „La Gazzetta dello Sport”, ze względu na upadek projektu pt. „Superliga” zmiany mogą wejść w życie zdecydowanie wcześniej. Na oficjalne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Michał Budzich