Gwiazdy światowego futbolu komentują zapowiedź powstania Superligi. „Jeśli Superliga przejdzie, marzenia się skończą”

W nocy z niedzieli na poniedziałek spadła na nas prawdziwa bomba! W mediach pojawiła się informacja planach utworzenia Superligi, co natychmiastowo wywołało burzę wśród społeczności. Po ekspertach, dziennikarzach oraz kibicach przyszła pora na piłkarzy, by ci wyrazili swoje zdanie. Zdecydowana większość z nich jest przeciwna utworzeniu nowych rozgrywek.

Dla wielu z nas miniona noc nie należy do najlepiej przespanych. Tuż po północy zapowiedziano plany utworzenia Superligi i przedstawiono szczegóły dotyczące rozgrywek. Na ten moment znamy 12 z 20 klubów, które miałyby wziąć udział w zmaganiach. Więcej o detalach Superligi pisaliśmy tutaj.

Ander Herrera

Jednym z pierwszy piłkarzy, który zabrał głos ws. Superligi, był Ander Herrera. Piłkarz PSG wyraził głęboki żal i rozczarowanie wobec klubów, które są odpowiedzialne za utworzenie nowych rozgrywek.

– Zakochałem się w popularnej piłce, w kibicach, którzy mają marzenie zobaczyć swoją ukochaną drużynę przeciwko najlepszym. Jeśli Superliga przejdzie, te marzenia się skończą. Iluzje fanów klubów, które nie są gigantami i możliwość rywalizacji z największymi skończą się. Kocham piłkę nożną i nie mogę przejść wobec tego obojętnie. Wierzę w ulepszoną Ligę Mistrzów, nie w kradzież, której dokonują bogaci na tym, co ludzie stworzyli, czyli na najpiękniejszym sporcie świata – przekazał Ander Herrera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kluby, które dołączą do Superligi zostaną zdegradowane do 5. ligi? Chaos w świecie piłki

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UEFA idzie na drogę sądową. Szykuje się wielki pozew przeciwko Superlidze

Lukas Podolski

– Dziś obudziły mnie szalone wieści! To obraza mojej wiary: piłka nożna to szczęście, wolność, pasja, kibice i jest dostępna dla każdego. Ten projekt jest obrzydliwy, niesprawiedliwy i jestem rozczarowany, widząc w nim kluby, które reprezentowałem. Walczcie z tym – napisał na twitterze Lukas Podolski.

Mesut Özil

– Dzieci dorastają, marząc o zwycięstwie na Mistrzostwach Świata i w Lidze Mistrzów – nie w żadnej Superlidze. Przyjemność z wielkich gier polega na tym, że odbywają się one tylko raz lub dwa razy w roku, a nie co tydzień. Jest to naprawdę trudne do zrozumienia dla wszystkich fanów piłki nożnej… – skomentował Mesut Özil.

– Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach o grze w reprezentacji swojego kraju i wygraniu Ligi Mistrzów. Superliga to projekt biznesowy ludzi którzy nie wiedzą co to znaczy rywalizacja sportowa… – skomentował Zbigniew Boniek.

Wayne Rooney

– Ja całkowicie rozumiem frustrację, jednak nie ja nie znam pełnych szczegółów. Nie sądzę, żeby odejście od rozgrywek pucharowych byłoby dobrym pomysłem, ale zobaczymy, jakie są propozycje – powiedział Wayne Rooney.

Hansi Flick

– Obecnie jestem skupiony na innych tematach niż Superliga. Nie znam też wszystkich szczegółów. Mogę jednak powiedzieć, że nie byłoby to nic dobrego dla europejskiej piłki – dodał od siebie Hansi Flick.

Mateusz Borek

– Dzisiaj ci, którzy wielokrotnie łamali zasady i robili wszystko dla pieniędzy próbują uczyć uczciwości tych, którzy spotkali się na zapleczu i chcą robić swój biznes – ocenił Mateusz Borek.

– Powiedziałbym, że to zły pomysł. Piłka nożna musi być zjednoczona, to jest najważniejsze. Opiera się na osiągnięciach sportowych i szanowaniu historii zbudowanej z europejskiej piłki nożnej. Osobiście uważam, że ten pomysł nie zajdzie daleko – skomentował Arsene Wenger.

Arsene Wenger

Sir Alex Ferguson

– Taki klub jak Everton wydaje 500 milionów funtów, aby zbudować nowy stadion i ma ambicję, aby grać w Lidze Mistrzów. Fani na całym świecie kochają te rozgrywki takie, jakie są – skomentował Sir Alex Ferguson.

fot. Marca

Michał Budzich