Gargantuiczne problemy Juventusu. Odebranie mistrzostwa Włoch wisi w powietrzu

Problemy Juventusu zdają się nie mieć końca. Według włoskiego dziennikarza „Starej Damie” może zostać odebrany tytuł mistrzowski z sezonu 2019/20. Na domiar złego wykluczenie z europejskich pucharów może zostać przedłużona aż do 2027 roku!

Kilka tygodni temu zapadł wyrok w sprawie nieprawidłowości finansowych Juventusu. Jeden z najbardziej uznanych włoskich klubów został na jego mocy ukarany odjęciem 15 punktów w Serie A. Obecnie „Bianconeri” praktycznie nie mają szans na wygranie mistrzostwa w tym sezonie i walczą o środek ligowej tabeli.

Olbrzymie problemy

Na tym jednak kłopoty Juventusu się nie kończą. Już jakiś czas temu w mediach przewijała się informacja, że przyszłość klubu stoi pod znakiem zapytania. „Starej Damie” groziło przede wszystkim wykluczenie z europejskich pucharów. UEFA czeka na zakończenie procesów przeciwko turyńczykom, aby wtedy podjąć decyzję. Już teraz jednak Paolo Ziliani informuje, że Juve może zostać wykluczone aż do 2027 roku.

Co więcej, działacze Serie A także nie powiedzieli ostatniego słowa w tej sprawie. Zdaniem wspomnianego dziennikarza „Starej Damie” grozi… odebranie tytułu mistrzowskiego z sezonu 2019/20. Ziliani twierdzi, że dojdzie do tego, jeśli oskarżenia o fałszowanie umów z zarobkami piłkarzy okażą się prawdziwe.