Franciszek Smuda skomentował wypadek Żewłakowa. „Nie ma przebacz”

Franciszek Smuda zabrał głos w sprawie kolizji, którą spowodował Michał Żewłakow. Były selekcjoner reprezentacji Polski wyjawił, co myśli na temat jego zachowania. „W takich przypadkach nie ma przebacz” – mówi twardo szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w nocy z 21 na 22 grudnia Michał Żewłakow pod wpływem alkoholu wjechał samochodem marki BWM w autobus, który stał na czerwonym świetle. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał aż 1,6 promila alkoholu. Policja zatrzymała go w celu złożenia zeznań, po czym został zwolniony do domu.

W wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak były reprezentant Polski spotkał się z konsekwencjami. Postawiono mu dwa zarzuty, prowadzenia pod wpływem alkoholu, a także spowodowania kolizji w ruchu drogowym.

Oprócz tego został zawieszony przez Michała Kołodziejczyka w Canal+ Sport. 44-latek pełnił w stacji rolę eksperta.

„Jesteś głupi”

Sprawę w ostatnim czasie skomentował Tomasz Smokowski. W „Hejt Parku” z Żelisławem Żyżyńskim dziennikarz zdradził, że wysłał do Żewłakowa SMS-a, kiedy tylko dowiedział się o wypadku. Nie była to jednak miła wiadomość.

„Michał Żewłakow wsiadł w samochód i dużo nie przejechał. Wjechał w autobus, rozwalił swoje BMW czy co tam ma. Będzie się borykał z tym do końca swojego życia. Popełnił błąd. Mogę powiedzieć, że wysłałem mu SMS-a: „Jesteś głupi. Nawet mi ciebie nie żal” – Wyznał Smokowski.

Echo przeszłości

W 2010 roku Franciszek Smuda wyrzucił Żewłakowa z kadry za spożywanie alkoholu na pokładzie samolotu podczas powrotu z tournée po Ameryce Północnej. Teraz popularny „Franz” odniósł się do wybryku swojego byłego podopiecznego.

„Zaskoczyła mnie ta informacja. Oceniam to jako mało przyjemną wywrotkę wynikającą z nieprzemyślenia. Michał na pewno nie jest pijakiem. Wypił kielicha i zachował się nieodpowiedzialnie, wsiadając za kierownicę” – Ocenia 72-latek dla „Super Expressu”.

Oprócz komentarza na temat kolizji Żewłakowa Smuda wrócił do wspomnianej „afery samolotowej”. Jak sam przyznaje, trener nie jest tylko od szkolenia, ale także od wychowywania.

„Znałem trenerów, którzy darowali piłkarzom wyskoki z alkoholem i przebaczali. W takich przypadkach nie ma przebacz. Przebaczysz jeden raz, piłkarz to wykorzysta i może zrobić to samo kolejny raz. Jesteśmy nie tylko trenerami, ale też wychowawcami młodych ludzi, więc trzeba nad tym zapanować. Od początku pracy trenera byłem konsekwentny i za alkohol często waliłem straszne kary” – Przyznał trener.