Finał Ligi Mistrzów nie dla Szymona Marciniaka. Polak ma poprowadzić inne spotkanie

Według informacji przekazanych przez Rafała Rostkowskiego finału Ligi Mistrzów nie poprowadzi Szymon Marciniak. Polski arbiter ma być rozjemcą innego ważnego starcia w tym sezonie.
Za nami ćwierćfinały Ligi Mistrzów 2023/2024. Po niezwykle emocjonujących meczach awans do półfinałów uzyskały: Real Madryt, Bayern Monachium, PSG oraz Borussia Dortmund. W półfinale Real zagra z Bayernem, a PSG z BVB.

W półfinałach mamy dwa zespoły z Niemiec i po jednym z Francji i Hiszpanii. Na tym etapie rozgrywek nie ma już żadnej drużyny z Anglii. To ma znaczący wpływ na obsadę sędziowską na finał Ligi Mistrzów. Jako że w rozgrywkach nie mamy już Anglików, to zdaniem Rafała Rostkowskiego prowadzenie finału ma zostać powierzone angielskiego sędziemu, Anthony’emu Taylorowi.
Co zatem z Szymonem Marciniakiem? Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Polak ma prowadzić jedno z półfinałowych starć tego sezonu Ligi Mistrzów. UEFA nie podjęła jeszcze decyzji, które konkretnie spotkanie zostanie powierzone Marciniakowi.

Michał Budzich

Dodaj komentarz