FIFA idzie śladem UEFY. Rosja dopuszczona do Mistrzostw Świata U-17

FIFA ustosunkowała się do ostatniej decyzji UEFY odnośnie dopuszczenia reprezentacji Rosji U-17 do rozgrywek międzynarodowych. Światowa federacja zgodziła się na dopuszczenie Rosji do Mistrzostw Świata.
Przed kilkoma dniami UEFA ogłosiła niezwykle kontrowersyjną decyzję a propos uczestnictwa młodzieżowych reprezentacji Rosji w rozgrywkach międzynarodowych. UEFA po części zdjęła zakaz z Rosji. Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o dopuszczeniu do europejskich rozgrywek młodzieżowych reprezentacji Rosji do lat 17, zarówno chłopców, jak i dziewcząt. UEFA postawiła jednak warunek, by Rosjanie występowali pod nazwą „Rosyjski Związek Piłki Nożnej”, w neutralnych strojach, bez flagi i bez hymnu.
Z decyzją UEFA zgadza się FIFA. Rada FIFA rozszerzyła decyzję UEFA o udział rosyjskich reprezentacji do lat 17 na kobiecych i męskich Mistrzostwach Świata. FIFA stawia jednak te same warunki, by Rosjanie występowali pod nazwą „Rosyjski Związek Piłki Nożnej”, w neutralnych strojach, bez flagi i bez hymnu.
W oficjalnym komunikacie Rada FIFA podkreśla jednak, że nadal potępia zbrojne działania Rosji na Ukrainie. Jak czytamy, pozostałe postanowienia z 28 lutego 2022 roku pozostają bez zmian i obowiązują do końca konfliktu.

źródło: fifa.com

fot. FIFA

Michał Budzich