Fernando Santos nagrodził młodego piłkarza z Ekstraklasy. Zaprosił go na treningi reprezentacji Polski

Fernando Santos zauważył dobre występy piłkarza Warty Poznań, Kajetana Szmyta. W nagrodę 21-latek otrzymał zaproszenie na treningi seniorskiej reprezentacji Polski.

We wtorek Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na czerwcowe zgrupowanie. Portugalski selekcjoner postawił na 25 zawodników. Miejsce w kadrze znalazło czterech piłkarzy z Ekstraklasy.

Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się na jeszcze jedno dodatkowe zaproszenie. Fernando Santos zauważył duży progres i dobrą ostatnio dyspozycję Kajetana Szmyta. Piłkarz Warty weźmie udział w treningach reprezentacji Polski w dniach 5-10 czerwca. Następnie 21-latek dołączy do zgrupowania reprezentacji do lat 21.

W dniach 5-10 czerwca udział w treningach wezmą piłkarze z lig zagranicznych, którzy wcześniej zakończyli zmagania w klubach. Ma to być co najwyżej 8 zawodników. Możliwe, że zaproszenie otrzymają także inni młodzi ligowcy, by móc pracować w większym gronie.

Kajetan Szmyt jest wychowankiem Warty Poznań. W tym sezonie rozegrał 31 spotkań w Ekstraklasie. Strzelił w nich 3 bramki i zanotował 6 asyst.

Michał Budzich