Feministki wściekłe na Brendana Rodgersa. Aktywistki rozjuszone wypowiedzią trenera w stronę dziennikarki

Brendan Rodgers rozwścieczył feministki swoim komentarzem w kierunku dziennikarki BBC Scotland. Choć kobieta urażona się nie poczuła, to w jej obronie stanęła ich cała masa. Obecnie na trenera Celticu spada wielka krytyka. 
„The Bhoys” pokonali w niedzielę Motherwell (3-1). Może wynik na to nie wskazuje, ale spotkanie było dramatyczne, a zwycięstwo Celtic wyszarpał dopiero w końcówce. Po ostatnim gwizdku wywiadu udzielił Brendan Rodgers, czym rozpalił całą Szkocję.

Wściekłe feministki

O co cała afera? Rodgers po meczu rozmawiał z dziennikarką BBC Scotland, Jane Lewis. Udzielił on kobiecie dość lakonicznej wypowiedzi odnośnie walki o mistrzostwo Szkocji w trwającym sezonie.

– Ta grupa napisała już historię. Ale my obecnie piszemy nową historię – odparł dziennikarce. 
Lewis taka odpowiedź się nie spodobała. Poprosiła więc szkoleniowca o jej doprecyzowanie. Ten jednak zamiast rozszerzyć swoją myśl rozpoczął ogromną burzę.

– Nie ma takiej potrzeby. Dobrze wiesz, co mam na myśli. Wystarczy. Dobra robota, dobra dziewczynka – wypalił. 
Po tej wypowiedzi na Rodgersa wylała się fala krytyki ze strony szkockich feministek. Grupa „For Women Scotland” nazwała tę sytuację „przygnębiającą” oraz dodała, że „zwykły seksizm jest wciąż obecny w sporcie”. 

– Osiągnięcia kobiet wciąż są niedoceniane i lekceważone, a ich status zawodowy podważany. Rodgers powinien przeprosić reporterkę – oznajmiła rzeczniczka prasowa grupy. 
– Myśleliśmy, że dinozaury wyginęły – skomentowała z kolei rzeczniczka innego stowarzyszenia, „The Scottish Feminist Network”.

Warto jednak podkreślić, że dziennikarka miała nie poczuć się urażona słowami szkoleniowca. Takie informacje przekazał z kolei stacja BBC News, według którego Celtic miał już się do kobiety odezwać. Na ten moment brak natomiast oficjalnego stanowiska w tej sprawie ani Lewis, ani Rodgersa.