FC Barcelona zmienia strategię transferową. Lewandowski ucierpi?

Hiszpańscy dziennikarze przewidują spore zmiany w kwestii strategii transferowej FC Barcelony. Mają one mieć bezpośredni związek z dojściem do głosu Deco. Odbiją się one także na sytuacji Roberta Lewandowskiego. 
Podczas letniego okna transferowego FC Barcelona przeprowadziła wiele transferów. Do Katalonii trafili między innymi Ikay Gundogan czy Joao Felix i Joao Cancelo. Blaugrana ściągnęła jednak także zawodników, którzy mają przynajmniej 30 lat, jak Oriol Romeu czy Inigo Martinez. W drużynie jest także, chociażby, Robert Lewandowski, który ma na karku 35 lat.
Zmiana strategii

Według katalońskiego „Sportu” takie praktyki mają się wkrótce skończyć i klub ma przestawić się na ściąganie młodszych zawodników. Wszystko przez dojście do władzy Deco, który ma teraz odpowiadać za transfery. Dziennikarze twierdzą, że zdaniem Portugalczyka, w zespole jest już wystarczająco dużo „weteranów”.
Nie oznacz to jednak, że klub całkowicie zrezygnuje z transferów bardziej doświadczonych graczy. Będą nadal ich pozyskiwać, ale tylko w przypadku, gdy propozycje będą korzystne dla finansów klubu.

Nowa strategia transferowa preferowana przez Deco oznaczałaby, że w tym momencie do Barcelony nie trafiłby Robert Lewandowski. Polak nie znajduje się jednak na wylocie przez swój wpływ na drużynę i odbudowującą się powoli formę. Poza tym zaznaczył swoją pozycję w minionym sezonie zgarniając koronę króla strzelców.
W bieżących rozgrywkach strzelił łącznie sześć goli i zanotował dodatkowo cztery asysty. Dziś będzie mieć okazję poprawić dorobek przy okazji meczu z FC Porto w Lidze Mistrzów.