Fabrizio Romano daje nadzieje Polakom! „Powiedziano mi, że Lewandowski ma duże szanse”

Fabrizio Romano podaje, że Robert Lewandowski ponownie wyrasta na faworyta do wygrania Złotej Piłki! Włoski dziennikarz przekazał, że w ostatnich dniach stało się „coś”, co pozwala myśleć o 33-latku, jako o potencjalnym zwycięzcy plebiscytu. 

Zaplanowana na 29 listopada gala „France Football” budzi wielkie emocje. W poniedziałek rozdane zostanie wiele nagród, w tym oczywiście ta najważniejsza indywidualna statuetka, a więc Złota Piłka. Niewykluczone, że przypadnie ona Robertowi Lewandowskiemu.

Odnowione nadzieje?

33-latek już od kilku miesięcy był stawiany w roli głównego faworyta do otrzymania nagrody dla najlepszego piłkarza 2021 roku. Ostatnio jednak coś się zmieniło i większość mediów sugerowała, że to Leo Messi wygrał zakończone w październiku głosowanie.

Fabrizio Romano ożywił natomiast nadzieje polskich kibiców. Popularny włoski dziennikarz, znany ze swoich kontaktów w piłkarskim środowisku stwierdził bowiem, że akcje Lewandowskiego ponownie wzrosły.

– W ostatnich dniach coś i ktoś sprawiło, że zmieniłem swoje zdanie i powiedziano mi, że Lewandowski ma duże szanse (na Złotą Piłkę). Zobaczymy – cytuje Romano na Twitterze Gabriel Stach. 

O tym, czy „Lewy” wygra Złotą Piłkę, przekonamy się za kilka dni. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet. Galę „France Football” transmitować będzie Telewizja Polska.