Dwóch piłkarzy Legii na oku innych klubów. Niepewna przyszłość Karbownika

Legia Warszawa wciąż przebywa na zimowym zgrupowaniu w Dubaju. Nie oznacza to jednak, że kibice mogą odpocząć od transferowych plotek.

Wszołek i Luquinhas wzbudzili zainteresowanie innych klubów

W ostatnich dniach mówi się o zainteresowaniu innych klubów Pawłem Wszołkiem i Luquinhasem. Pierwszy z nich jest obserwowany przez turecki Gaziantep, choć nie doszło jeszcze do żadnych rozmów. Warto jednak mieć na uwadze, że Polakowi kończy się kontrakt w czerwcu tego roku.

W przypadku Brazylijczyka w grę wchodziłoby odejście do któregoś z klubów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sparingu przeciwko Liwa FC piłkarz Legii zaprezentował się bardzo dobrze, co nie umknęło uwadze tamtejszych klubów. Według doniesień portalu Legia.net zarząd klubu z Łazienkowskiej odrzucił wszystkie rozmowy, tłumacząc, iż 24-latek jest obecnie „nie na sprzedaż”. Kontrakt Luquinhasa z Legią obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Co dalej z Karbownikiem?

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o planach Brighton dot. Michała Karbownika. Klub z Premier League miał w planach skrócić wypożyczenie Polaka i natychmiastowo wypożyczyć go na pół roku do Anderlechtu. Zainteresowanych wypożyczeniem Polaka jednak nie brakuje. Inne możliwe kierunki to m.in. Hiszpania oraz inne kluby z Anglii, w domyśle chodzi o Championship. Portal Legiat.net podaje, że decyzja ma zapaść do piątku. Jeśli Legia zgodzi się na skrócenie wypożyczenia, otrzyma z tego tytułu pół miliona euro.

Michał Budzich