Brighton chce skrócić wypożyczenie Karbownika i… wysłać go na drugie wypożyczenie

Brighton zamierza skrócić wypożyczenie Michała Karbownika do Legii Warszawa i… wysłać go na drugie wypożyczenie. Takie zaskakujące informacje podaje portal „Legia.net”.

Przypomnijmy, że piłkarz Legii został zakupiony przez Brighton równocześnie z Jakubem Moderem. 19-latek kosztował „Mewy” 5,5 mln euro. Po transferze został od razu wypożyczony do mistrza Polski, gdzie miał grać do końca sezonu 2020/21.

Zaskakujący plan

Jak się okazało, Brighton ma dość nietypowy pomysł na przyszłość Karbownika. Anglicy zamierzają skrócić wypożyczenie uniwersalnego zawodnika. Nie chcą jednak postąpić z nim tak, jak z Moderem, którego włączyli do zespołu.

Jak dowiedział się portal „Legia.net” Karbownik po przedwczesnym pożegnaniu z Ekstraklasą miałby trafić do Anderlechtu Bruksela. Polak w Belgii przebywałby znowu na zasadzie wypożyczenia.

Co zrozumiałe, jednakowo Mariusz Piekarski, agent piłkarza oraz Legia Warszawa nie chcą, żeby tak się stało. Były piłkarz stołecznej drużyny próbuje przekonać działaczy Brighton do zmiany planów. Zarówno dla niego, jak i dla Legii byłoby to o wiele korzystniejsze rozwiązanie.