Duński dziennikarz ze sporym szacunkiem o Rakowie. „Obie drużyny nadal mają szanse na awans”

 

Johny Kokborg udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Według duńskiego dziennikarza Raków Częstochowa może namieszać w rewanżowym spotkaniu z FC Kopenhagą.

Czas na rewanż

Raków Częstochowa przegrał w pierwszym spotkaniu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów (0:1). Już dzisiaj odbędzie się rewanż w Kopenhadze. Wielu kibiców i dziennikarzy ma jednak spore nadzieje przed drugim meczem z uwagi na średni występ Duńczyków w Sosnowcu i porażce ligowym spotkaniu podczas minionego weekendu.

Zgrupowanie reprezentacji Polski lada chwila! Fernando Santos spotkał się z liderami kadry [CZYTAJ]

Johny Kokborg w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty opowiedział o swoich przemyśleniach przed rewanżem w starciu Rakowa z FC Kopenhagą. Duński dziennikarz widzi spore możliwości w polskiej drużynie.

– Przeciwnik zdobył szacunek w pierwszym pojedynku. Przed tygodniem uważałem nasz zespół za wielkiego faworyta, ale od tego czasu trochę się zmieniło. Porażka Kopenhagi z Silkeborgiem w ostatni weekend nieco ostudziła nasz optymizm, a mnie osobiście zmartwiła. Ten mecz obnażył też kłopoty, jakie są w defensywie. Przy starciu z dobrze zorganizowanym Rakowem to ostatnia rzecz, której potrzeba drużynie – powiedział.

– Potencjał Rakowa? Osobiście widzę duże możliwości dla drużyny z Częstochowy. Taktyka FCK najprawdopodobniej będzie taka sama jak podczas pierwszego spotkania, a samo starcie powinno przypominać jego początkowe pół godziny. Mam tu na myśli oddawanie piłki przez polski zespół i jego zwartą defensywę – dodał dziennikarz.

Przewidywania przed meczem

– Gospodarze będą próbowali wywierać presję od samego początku, a goście muszą to wytrzymać i trafić z kontrą. Osobiście spodziewam się thrillera! Myślę, że dojdziemy do dogrywki. Obie drużyny nadal mają szanse na awans – podsumował Kokborg.

Źródło: WP Sportowe Fakty