Dlaczego Piszczek nie znalazł się w sztabie Probierza? „Powiedział wprost”

Michał Probierz był gościem w programie „Loża Piłkarska” na antenie „Kanału Sportowego”. Selekcjoner reprezentacji Polski opowiedział, dlaczego Łukasz Piszczek nie znalazł się w jego sztabie szkoleniowym.
Byli piłkarze w sztabie

Michał Probierz zastąpił Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Nowy trener Biało-Czerwonych skompletował już sztab szkoleniowy, który będzie współpracował z kadrowiczami. W jego składzie znaleźli się między innymi Tomasz Kuszczak i Sebastian Mila. Na liście zabrakło jednak Łukasza Piszczka. Michał Probierz w rozmowie z „Kanałem Sportowym” wyjaśnił, dlaczego legenda Borussii Dortmund nie będzie pracować przy reprezentacji.
– Szukaliśmy ludzi, którzy mają swoje zdanie. Nie było dużo czasu na skompletowanie sztabu. Nie z wszystkimi się dogadaliśmy. Łukasz Piszczek powiedział wprost, że był po słowie z trenerem Markiem Papszunem i nie chce teraz grać na dwa fronty, dlatego mi odmówił, co w pełni szanuję – powiedział Michał Probierz.
Lewandowski doceniony przez hiszpańskie media. „Wniósł emocje do meczu” [CZYTAJ]

Nowy selekcjoner został również zapytany o preferowany styl gry w reprezentacji Polski. Były szkoleniowiec Cracovii na razie rozważa różne warianty.

– Jak będziemy grali? Aktualnie sprawdzamy, jakimi piłkarzami dysponujemy, wtedy dopasujemy system gry. Mamy tylko 11 dni, by to zrobić, a wstępnie badamy trzy możliwości. Nie chcę zdradzać nic wiążącego, dlatego nie powiem, jakie to ustawienia, nawet jeśli chodzi o jednego czy dwóch napastników – dodał.

Źródło: Kanał Sportowy