De Ligt nie jest zadowolony z transferu do Turynu. Holender chciałby zmienić klub

Matthijs de Ligt dołączył do Juventusu w 2019 roku. Według informacji katalońskiego dziennikarza Holender nie jest zadowolony z pobytu w Turynie.

Rozchwytywani zawodnicy

Sezon 2018/2019 Ajax Amsterdam bezsprzecznie może zaliczyć do udanych. De Godenzonen triumfowali w Eredivisie, wygrali Puchar Holandii oraz dotarli do półfinału Ligi Mistrzów. Ówczesny skład Ajaxu był oparty na młodych zawodnikach, a po niektórych z nich szybko zgłosiły się wielkie kluby.

Tak było m.in. w przypadku Matthijsa de Ligta. Holender otrzymał oferty z Juventusu, PSG oraz FC Barcelona. Saga transferowa trwała przez kilka tygodni i wydawałoby się, że obrońca przeniesie się na Camp Nou, lecz ostatecznie wybrał Turyn.

Błędna decyzja?

Gerard Romero, kataloński dziennikarz, uważa, że de Ligt nie jest zadowolony z transferu do Juventusu. Hiszpan twierdzi, że Holender nie tak wyobrażał sobie grę w Turynie i ma w planach zmienić klub.

Katalońskie media są zdania, że obrońca Bianconerich najchętniej przeniósłby się do FC Barcelony, gdzie trafił jego kolega z czasów gry w Ajaxie – Frenkie de Jong. Problemem mogą być włodarze Juventusu, którzy nie będą raczej skłonni do sprzedaży swojego defensora.

Kontrakt de Ligta obowiązuje aż do czerwca 2024 roku, więc przez ten czas nikt nie może podkraść Starej Damie zawodnika. Być może Holender będzie próbował przekonać zarząd Juventusu, aby ten w najbliższej przyszłości rozpoczął negocjacje z innym klubem.

Kacper Polaczyk