Dawid Kownacki dostał propozycję z Premier League. Transfer upadł z nieoczywistego powodu

Dawid Kownacki był bliski przenosin do Premier League! Według Tomasza Włodarczyka napastnikiem Fortuny zainteresował się angielski Brentford. Polak nie spełnił jednak pewnych warunków. 

25-latek bryluje formą w tym sezonie 2. Bundesligi. W 20 występach zgromadził 9 goli i 7 asyst. Ostatni mecz Fortuny z Magdeburgiem (3-2) skończył z dubletem.

Było blisko transferu

Dzięki dobrym występom na zapleczu niemieckiej ekstraklasy Kownacki zainteresował mocniejsze kluby. Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe Extra” na youtube’owej antenie „Meczyków” wyjawił, że dostał ofertę między innymi z Premier League.

– W ostatnich dniach Dawid Kownacki otrzymał kilka propozycji, aby zmienić klub. Kwoty ok. 2,5 mln euro. Chciała go Borussia Moenchengladbach, Eintracht Frankfurt i – co ciekawe – miał też propozycję z Premier League – powiedział dziennikarz meczyki.pl.

– Pytało o niego Brentford. Kalkulator GBE [regulacje transferowe w Wielkiej Brytanii dot. pozwolenia na pracę – przyp. red.] wyliczył mu jednak 8 punktów, a żeby grać w Premier League, trzeba mieć ich 15. Musiałby wówczas udać się gdzieś na wypożyczenie – dodał.

– Fortuna zatrzymuje go do końca sezonu. Kownacki będzie walczył z tym zespołem o awans do 1. Bundesligi. Myślę, że jako wolny zawodnik z takimi statystykami będzie mógł przebierać w ofertach – podsumował Włodarczyk.

Fortuna kilka tygodni temu poinformowała, że Dawid Kownacki nie przedłuży swojego kontraktu. Umowa napastnika jest ważna tylko do czerwca bieżącego roku. Tym samym po zakończeniu sezonu zostanie wolnym zawodnikiem.