Dawid Janczyk i jego rodzina dementują wczorajsze informacje. „Ktoś zrobił nam krzywdę”

O Dawidzie Janczyku ponownie zrobiło się głośno, tym razem za sprawą informacji, jakoby były piłkarz Legii Warszawa czy CSKA Moskwa miał przebywać w więzieniu. Sam zawodnik błyskawicznie zareagował na te doniesienia, wnosząc o usunięcie treści. Odezwała się także jego rodzina. 
Napastnik to jeden z największych bólów polskiej piłki. Wielki talent, który niestety nie poradził sobie ze swoimi problemami i zaprzepaścił szansę na wielką karierę. Od jakiegoś czasu próbuje się odbudować w niższych ligach, ale media częściej piszą o nim z innych powodów.

Akcja i reakcja

W ostatnim czasie grywał w Sadowniku Waganiec z województwa kujawsko-pomorskiego, a następnie w GKS-ie Cement Raciborowice (woj. dolnośląskie). We wrześniu jednak niespodziewanie zniknął. „Gazeta Krakowska” szukała informacji na temat stanu napastnika. Zasugerowała, że Janczyk może przebywać w zakładzie karnym za niepłacenie alimentów.
– Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, może przebywać w zakładzie karnym. Taką wersję potwierdziło nam kilka osób, które odezwały się do nas gdy przekazaliśmy im, że chcemy napisać ten artykuł. Czy powodem mogą być niepłacone alimenty? – napisano w gazecie. 

Janczyk błyskawicznie zareagował na te doniesienia, zarzucając dziennikarzom kłamstwo. W rozmowie z „DTS24” zażądał o usunięcie artykułu z „Gazety Krakowskiej”, grożąc przy tym pomocną prawną.
– Jeśli oni tego nie sprostują w przeciągu kilku minut to sprawą zajmie się moja prawniczka. To jest bardzo przykre. Co gorsze, w artykułach zostały wykorzystane zdjęcia moich dzieci. Nie mam zamiaru pochopnie reagować, ale lepiej, aby to zniknęło, zarówno z Gazety Krakowskiej jak i pozostałych portali, które się powołały. W przeciwnym wypadku będę walczył o swoją prawdę. „Gazeta Krakowska” wykazała się brakiem rzetelności. Jest niewiarygodnym źródłem informacji. W chwili obecnej jestem na kawie w Galerii Trzy Korony i wszystko jest ze mną w najlepszym porządku – grzmiał Janczyk. 

O sprawie wypowiedziała się również matka zawodnika. Oznajmiła, że jej syn nawet przez chwilę nie przekroczył więziennego muru.
– Ktoś zrobił nam wielką krzywdę. Zastanawiamy się co z tym zrobić. Dawid jest w domu, nie przebywał w zakładzie karnym ani chwili. Jak można było taką informację podać do opinii publicznej? – pyta kobieta. 

Wypowiedziała się ona również na łamach „Gazety Krakowskiej”. Tam również sprostowała wszelkie krzywdzące doniesienia.
– To nieprawda. Dawid nie przebywał w areszcie, jest z nami tutaj, w Nowym Sączu. Oczywiście każdy wie o jego problemach pozaboiskowych i pewnie jest niemałe grono osób, które co jakiś czas chciałyby dowiedzieć się jak mu idzie walka z nałogiem, ale chciałabym zdementować pogłoski o areszcie… O Dawidzie było ostatnio nieco ciszej, może stąd te doniesienia? Na pewno przeszedł już wiele w swoim życiu, ale bardzo zależy mu na rodzinie i niepotrzebny mu taki „rozgłos” jak ten ostatni – podsumowała.