David Villa ocenił Roberta Lewandowskiego. Hiszpan znalazł jedną wadę w jego grze

David Villa w rozmowie z „Piłką Nożną” ocenił Roberta Lewandowskiego. Były napastnik FC Barcelony wskazał tylko jeden punkt, który można by uznać u Polaka za słabszy. 

Obecnie 34-latek znajduje się w nie najlepszej formie. Od początku bieżącego roku napastnik strzelił tylko pięć goli dla Blaugrany we wszystkich rozgrywkach. To wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań, tym bardziej że na początku sezonu wielokrotnie popisał się bramkostrzelnością.

Jedna wada

Mimo gorszego okresu Lewandowskiego David Villa daleki był od krytykowania go. Hiszpan zauważył, że, nawet jeśli nie strzela on bramek, to ciężko pracuje na boisku. Ułatwia tym samym życie kolegom.

– Gra Roberta zawsze mi się podoba. Ma dołki formy i górki, jak każdy. Obecnie gra trochę słabiej, nie strzela goli, więcej go kosztuje dojście do sytuacji bramkowej. Ale nadal robi dużo dla zespołu. Zawsze cieszymy się, gdy tacy zawodnicy światowej klasy jak on dołączają do La Liga. Oczekujemy, że Lewandowski będzie tu grał długo i strzeli wiele goli. Jestem pewien, że jeszcze wszyscy będziemy się cieszyć patrząc na jego popisy – powiedział dla „Piłki Nożnej”.

Villa skupił się na atutach Polaka, szeroko go komplementując. Dopatrzył się jednak jednego mankamentu w grze 34-latka, który można uznać za niewielką wadę.

– „Lewy” to zawodnik kompletny. W Bayernie osiągnął wielkie sukcesy, ale koncentrował się na grze w ataku. W Barcelonie robi bardzo dużo innych rzeczy. Pomaga nawet piwotowi, wraca, rozgrywa, wyciąga rywali. Jest czujny przy drugich piłkach. Trudno dostrzec jego słabe punkty. Może nie jest specjalnie szybki, ale wolny przecież też nie. Dobrze gra obiema nogami. Ma pozytywną mentalność nawet gdy przechodzi przez trudniejszy okres. To bardzo ważne: zachowywać spokój gdy jesteś świetny i gdy trochę słabszy – powiedział Villa.

Lewandowski ma na koncie w tym sezonie 25 goli i 6 asyst. Wystąpił łącznie w 33 meczach w barwach FC Barcelony. Przed nim dwa spotkania reprezentacji Polski w ramach eliminacji mistrzostw Europy. „Biało-Czerwoni” zagrają w piątek z Czechami, a trzy dni później z Albanią.