Czołowy klub z Ekstraklasy zainteresowany Goncalo Feio! Portugalczyk podpisze 4-letni kontrakt?

Gonalco Feio podjął niespodziewaną decyzję po porażce ze Stalą Rzeszów. Portugalczyk postanowił podać się do dymisji i zrezygnował z prowadzenia Motoru Lublin. Równolegle pojawiły się plotki o tym, że szkoleniowcem zainteresowany jest Lech Poznań. 
Feio prowadził Motor od września 2022 roku. W ciągu tych dwóch lat zdołał zbudować sobie reputację świetnego trenera wśród kibiców w Lublinie, ale nie tylko. Wyrósł na jednego z lepszych fachowców na polskim podwórku, dodatkowo imponując znajomością języka.

Dymisja, zastępstwo i…

Ostatecznie Portugalczyk zdecydował się nie dość niespodziewany ruch. Po zaskakującej porażce ze Stalą Rzeszów, Feio poinformował, że podaje się do dymisji. TVP Sport jako pierwsze podało tę informację, dodając, że szkoleniowiec pożegnał się już ze swoimi zawodnikami.

Szybko pojawiły się spekulacje, że taki ruch był zagraniem pod wywalczenie sobie nowej umowy. Obecny kontrakt trenera obowiązywał bowiem tylko do zakończenia bieżącego sezonu. Konsekwencje były jednak zgoła inne. Motor Lublin wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził odejście Feio oraz ogłosił, że zastąpi go Mateusz Stolarski – jego dotychczasowy asystent.

– Dziękujemy trenerowi Goncalo Feio za wspaniałą pracę wykonaną w Lublinie i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – napisano w komunikacie. 
– Motor Lublin wystąpił do Polskiego Związku Piłki Nożnej o wyrażenie zgody na prowadzenie drużyny przez trenera Mateusza Stolarskiego i taką zgodę otrzymał – dodał Motor. 

… Ekstraklasa?

Kariera Feio może jednak teraz nabrać rozpędu, a decyzja ostatecznie okazać się trafieniem w „10”. Według portalu „Ligowiec”, Portugalczykiem poważnie ma interesować się Lech Poznań. Mało tego, działacze z Wielkopolski przedstawili ponoć szkoleniowcowi ofertę czteroletniego kontraktu.

Jak na razie brak oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Wiele wskazuje jednak na to, że niebawem Feio zobaczymy na ławce któregoś klubu z Ekstraklasy.

AKTUALIZACJA (1.)

Nowe światło na kwestię plotek o kontrakcie dla Feio w Lechu Poznań rzucił Dawid Dobrasz. Dziennikarz portalu meczyki.pl, dobrze zaznajomiony z realiami „Kolejorza” twierdzi, że nie ma tematu zatrudnienia Portugalczyka w klubie. Dodał również, że jest to podobna sytuacja do informacji, które łączyły jakiś czas temu Marka Papszuna z tym samym klubem.

AKTUALIZACJA (2.)

Do sprawy odniósł się również Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań. Dodał on na Twittera wymowny wpis, którym jednocześnie zdementował doniesienia o potencjalnym zatrudnieniu Goncalo Feio. Sprawę można zatem uznać za zakończoną.