Co za słowa bramkarza Leicester! „Legia to dobra drużyna. Jeśli ktoś uważa inaczej, to nie ogląda piłki”

Legia Warszawa po świetnym meczu pokonała Leicester City (1-0) w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarze zaprezentowali się ze świetnej strony, co przełożyło się na końcowy wynik. Pełen uznania dla rywali był bramkarz „Lisów” Kasper Schmeichel. Golkiper wyróżnił także kibiców „Wojskowych”.

Szczególnie pierwsza połowa meczu w stolicy Polski była bardzo dobra w wykonaniu Legii. Ekipa Michniewicza spisała się wyśmienicie, udanie punktując Leicester City i strzelając bramkę na 1-0.

W drugiej odsłonie Legioniści grali już nieco bardziej cofnięci. To goście zdecydowanie przejęli inicjatywę, jednak świetna postawa defensywy mistrzów Polski skutecznie rozbijała ataki rywali. Dodatkowo Legia stworzyła sobie wiele okazji do powiększenia prowadzenia w końcówce. Kapitalnych kontr nie wykorzystali jednak Kastrati i Pekhart.

Legia? Świetna drużyna

Postawa Legii w dotychczasowych meczach Ligi Europy może budzić podziw. Mistrzowie Polski najpierw ograli Spartak Moskwa na wyjeździe, a teraz dołożyli drugie zwycięstwo przeciwko Leicester.

Pełen uznania wobec postawy „Wojskowych” był Kasper Schmeichel. Bramkarz „Lisów” nie ukrywa, że Legia to świetna drużyna.

– Legia to dobra drużyna. Jeśli ktoś uważa inaczej, to chyba nie ogląda piłki – stwierdził w pomeczowym wywiadzie Duńczyk. 

Na Łazienkowskiej jak zwykle świetnie spisali się kibice. Pomijając oprawę, przez całe spotkanie z trybun niosło się gorące wsparcie skierowane do piłkarzy gospodarzy. Ich także docenił Schmeichel.

– Co do kibiców Legii, to byli świetnie zorganizowani, bardzo głośni. Jedni z najlepszych jakich kiedykolwiek widziałem – ocenił bramkarz.